Co NAPRAWDĘ USA myśli o Polsce? Amerykanie o Polakach | Polska Za Granicą #8

Co NAPRAWDĘ USA myśli o Polsce? Amerykanie o Polakach | Polska Za Granicą #8

Jakość: 480p720p1080p
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 6191 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał:
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2017-10-27

Fanpage: https://www.facebook.com/BadzNaBiezacoOfficial/

Zgodnie z wynikami ankiety, w której blisko połowa z Was zdecydowała o temacie USA, w tym odcinku Polski za Granicą zabieramy was za ocean. Zaczynamy!
1 Washingtonpost
Dość oczywistym tematem, jaki mogliśmy dla Was sprawdzić to „co Amerykanie myślą o Polsce” w kontekście wizyty Trumpa w naszym kraju. Okazało się jednak, że w amerykańskich artykułach nie dane nam było przeczytać niczego nowego, ot suche podanie faktów, a sekcja komentarzy była albo pusta, albo wypełniona nienawiścią do Trumpa, rzadko odnosząc się do Polski czy Polaków, chyba że w celu zaatakowania Prezydenta, jak np. Sugestie by zajął się prawdziwymi krajami a nie wyjeżdżał do republiki bananowej. Niejako potwierdził się wtedy krzywdzący stereotyp, że zainteresowanie Amerykanów kończy się przy granicy USA, co wielu z Was sugerowało w komentarzach. Jako, że nie znaleźliśmy tam zbyt wielu odniesień do Polski i analiza tematu nie byłaby miarodajna, zmieniliśmy kierunek poszukiwań na bardziej aktualne wydarzenia.
2 https://www.washingtonpost.com/news/worldviews/wp/2017/07/24/polands-war-on-democracy-was-aided-by-trump/?utm_term=.2b8c794d5368#comments
Na pierwszy ogień artykuł o jeszcze nie tak dawnych protestach Polaków przeciw zmianom w sądownictwie. A dlaczego tak głośno zrobiło się o tych protetach na całym świecie? Jestem ciekaw, czy zwrócicie uwagę na jeden powtarzający się za granicą element, który można było zauważyć już w innych materiałach z tej serii.

Pod artykułem zawrzało od komentarzy, jednak nim do nich przejdziemy - czy zauważyliście coś co najmniej niestosownego w artykule? Ciekawe jest to, że kolejne mainstreamowe media odnoszące się do działań Polski w sposób krytyczny powołują się na artykuły w prasie niemieckiej. Wrócmy jednak do opinii internautów.

Jak widać komentarze są i pozytywne i negatywne, jednak ciężko nie odnieść wrażenia, że te negatywne – których jest więcej – mogą być efektem cytowania niemieckich mediów w kontekście spraw polskich. Widocznie antytrumpowski Washington Post robi wszystko by dopiec prezydentowi i przez to możemy mieć taki odbiór amerykańskich opinii. Przejdźmy zatem do innego serwisu i innej informacji, która nie będzie zdominowana przez opinię niemiecką - jednak zanim to zrobimy, zobaczcie drobny popis literacki jednego z internautów, zamieszczony w sekcji komentarzy pod pierwszym z przytaczanych artykułów. Komentujący zaznaczył nawet do jakiego podkładu powinien być czytany jego wiersz.

3 https://www.lifesitenews.com/news/poles-describe-their-experience-of-the-rosary-to-the-borders
Kolejnym dość głośnym tematem w USA okazała się być niedawna inicjatywa „Różaniec do granic”.
Jacek Kotula called worries Opis całej akcji jest bardzo podobny do tego zamieszczonego w polskich mediach. Przy czym w tych amerykańskich całość została przedstawiona jedynie z tej dobrej strony, pokazując, że akcja miała na celu jednoczenie ludzi, nie zaś dzielenie i propagowanie rasizmu.
4 https://wiadomosci.wp.pl/tlumy-na-akcji-rozaniec-do-granic-6174507360138881g
Tym jednak, co nas interesuje są komentarze amerykanów na temat całej akcji, a te, co może dziwić, nie były szydercze, tylko bardzo pozytywne. Zanim jednak przejdziemy do nich, przyjrzymy się co o inicjatywie pisali nasi internauci.

Jak widać komentarze są podzielone, jednak sporą część stanowią te szydzące z z całego wydarzenia, widać to także w ocenach pod nimi. A jak to wyglądało w USA?
5 https://www.lifesitenews.com/news/poles-describe-their-experience-of-the-rosary-to-the-borders

Niektórzy mogą stwiedzić, że to pisali po prostu zagorzali Katolicy, jednak na wszystkich serwisach, jakie znaleźliśmy, to wydarzenie spotkało się z amerykańską aprobatą, jak na przykład ten serwis,
w którym nawołują do brania przykładu z Polaków oraz wyśmiewają politykę zachodniej Europy, czy w tym:
7. http://www.newsweek.com/poland-catholics-hold-controversial-prayer-day-borders-seen-anti-muslim-680163
Gdzie autor chciał za wszelką cenę wyśmiać Polskę pisząc o kontrowersyjnym wydarzeniu a został wyśmiany przez komentujących, którzy nie mogli uwierzyć, z jaką propagandą się spotkali, wytykając autorowi, że widzi kontrowersje w katolickim wydarzeniu katolickiego kraju a nie widzi jej w nalocie muzułmańskich imigrantów. Ale zaraz zaraz... co to za serwis? I wszystko jasne. Jak widać Newsweek nie tylko w Polsce stosuje antypolską retorykę.

pokaż cały opis
W katalogu: Polska Za Granicą
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 6191 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Najlepsze komentarze
avatar
anonim84 (*.*.1.84) 2018-01-29 20:33:03 0
5:17 - podprogowa klatka!!! Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie