CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
Grażyna Auguścik Orchestar – Inspired By Lutosławski
Visit our store:
http://for-tune.pl/en/plyty/grazyna-auguscik-orchestar-inspired-by-lutoslawski/
Zobacz płytę w naszym sklepie:
http://for-tune.pl/plyty/grazyna-auguscik-orchestar-inspired-by-lutoslawski/
GRAŻYNA AUGUŚCIK – śpiew
JAN SMOCZYŃSKI TRIO:
Jan Smoczyński – fortepian, instrumenty klawiszowe
Wojciech Pulcyn – kontrabas
Tomasz Wałdowski – perkusja
JANUSZ PRUSINOWSKI TRIO:
Janusz Prusinowski – skrzypce, akordeon, śpiew
Michał Żak –klarnet, flet drewniany, szałamaja
Piotr Piszczatowski – baraban, bębenek obręczowy
Piotr Zgorzelski – basy
ATOM STRING QUARTET:
Dawid Lubowicz – skrzypce
Mateusz Smoczyński – skrzypce
Michał Zaborski – altówka
Krzysztof Lenczowski – wiolonczela
OWIESEK (TRYPTYK I)
TANECZNE 4
TANECZNE 3
LASOWIAK
RÓŻA
PRZYJECHAŁ JASIO
A W TEJ STUDNI (TRYPTYK II)
HURRA POLKA
ZAWIERUCHA
BĄK
FUJARKA
KUKUŁECZKA (TRYPTYK III)
bonus track:
A W TEJ STUDNI (radio edit)
18 listopada będzie miała miejsce premiera najnowszej płyty naszej wybitnej wokalistki Grażyny Auguścik. Grażyna Auguscik Orchestar – „Inspired by Lutosławski” to płyta nagrana z gronem wybitnych polskich artystów. Pod tajemniczym słowem ORCHESTAR kryją się trzy zespoły – Trio Jana Smoczyńskiego, Atom String Quartet i Janusz Prusinowski Trio. Na płytę składają się kompozycje napisane przez Jana Smoczyńskiego inspirowane utworami Witolda Lutosławskiego w których wykorzystywał on elementy polskiej muzyki ludowej. Motywy ludowe wykorzystane przez Witolda Lutosławskiego są przetwarzane przez trzy zespoły zgodnie z estetyką klasyczną, jazzową i ludową. Grażyna Auguścik śpiewając z każdym z zespołów, wykorzystuje najróżnorodniejsze techniki wokalne, adekwatne do prezentowanego stylu. Najbardziej intrygującymi momentami są te gdzie dokonana zostaje synteza i wszyscy muzycy grają wspólnie, tworząc nową, oryginalną muzykę, w której pobrzmiewają jednak echa oryginalnych kompozycji Witolda Lutosławskiego, oraz jego ludowych inspiracji.
Materiał powstał na zamówienie Festiwalu im. Ludwika van Beethovena pani Elżbiety Pendereckiej i wykonany raz w roku 2013. Kilka dni później ekipa weszła do studia i nagrała płytę którą nasz Dom Wydawniczy ma teraz zaszczyt wydać.
Grażyna Auguścik od lat dziewięćdziesiątych mieszka w Chicago. Jest absolwentki słynnej szkoły Berklee w Bostonie, aranżerką, kompozytorką, producentka, liderką własnych zespołów. Przez wielu krytyków uważana jest za jedną z najciekawszych postaci na światowej scenie jazzowej. W Polsce przez wielu adeptów jazzowego śpiewania jest obdarzana szacunkiem i uwielbieniem. Jest doceniana również przez władze państwowe i organizacje polonijne. W roku 2011 otrzymała tytuł Wybitnej Polki w USA przyznany przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska, oraz Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia. Stworzyła swój własny, niepowtarzalny oraz rozpoznawalny styl interpretacji wokalnej. W roku 2010 zaprezentowała niezwykle oryginalny projekt chopinowski, gdzie utwory fortepianowe zaaranżowane zostały na głos, cztery puzony, akordeon i kontrabas. Jeden z koncertów odbył się w Chicagowskim Milennium Park i zgromadził wielotysięczną publiczność. Dziennikarz gazety Chicago Tribune zaliczył ten koncert do 10 najważniejszych, które odbyły się w Chicago, a na liście oprócz Grażyny – znalazły się takie nazwiska jak Miles Davis, Ella Fitzgerald, Wynton Marsalis.
Subscribe / Subskrybuj: http://www.youtube.com/channel/UCyu6zcdVdjF6KYhUoYOVd-g?sub_confirmation=1
Kategoria: Różności
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.