Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15285 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: Prawicowy Internet
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2023-03-02

Polski rząd, w tym ministrowie Solidarnej Polski twardo opowiedzieli się za wetem w kwestii włączenia leśnictwa do kompetencji UE.

I Komisja Europejska, idzie utartym, pozatraktatowym szlakiem.

Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł, że organizacje ekologiczne powinny mieć prawo kwestionować przed sądem plany urządzenia lasu, w tym jego wycinki. 

Zagraniczne organizacje domagały się w Komisji Europejskiej wpływu na polskie lasy - i TSUE właśnie przyznał im takie prawo.

Czyli mają prawo do blokowania polskich decyzji.

Co ważne. Niemiec nie może skarżyć do sądu planu urządzenia lasu, u nas chcą pozwolić pieniaczom paraliżować nadleśnictwa.

Po co to robią? To kolejna próba zablokowania polskiego konkurencyjnego przemysłu drzewnego, co może doprowadzić do jego upadku, a w efekcie do nagłego, skokowego wzrostu bezrobocia na terenach wiejskich i drastycznego wzrostu cen wyrobów drewnianych.

Dziś Gospodarka leśna zapewnia setki tysięcy miejsc pracy i dostarcza 3 proc. Produktu Krajowego Brutto

Na biurku ministra Glińskiego od dwóch lat leży projekt ustawy Solidarnej Polski dot. Jawności finansowania zagranicznych organizacji pozarządowych.

Bo jak widzieliśmy w przypadku ekologicznej organizacji w Niemczech - setki milionów złotych trafiały do ekologów na promocję Nord Stream, pod przykrywką dbania o ekologię.

W Polsce nie ma dziś żadnej kontroli - takie organizacje pod przykrywką ekologii, czy dbania o demokrację mogą za zagraniczne pieniądze blokować inwestycje, uderzać w sektory polskiej gospodarki konkurencyjne dla innych państw - tak jak dzisiaj w leśnictwo i przemysł drzewny.

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 15285 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Komisja Europejska znów uderza w polską gospodarkę leśną!
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie