Przemoc domowa to duży problem Jaworzna.  Nie zwlekaj  reaguj
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 13962 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: dlaCiebietv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2023-02-24

Nie zwlekaj, gdy jesteś ofiarą przemocy, walcz o siebie i swoją przyszłość radzi Fundacji Rozwoju Patria.


Od początku tego tygodnia, czyli od 20 do 26 lutego trwa tzw. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Przez cały ten okres adwokaci nieodpłatnie pomagają ofiarom takich zdarzeń.

W Jaworznie pomocy udziela Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Udzielanie pomocy to jednak dla nich nie kwestia, tylko tego tygodnia, a cała ich działalność. W tym tygodniu zapraszają jednak szczególnie mówi Andrzej Opitek z Fundacji Rozwoju Patria.

Praca ta jest trudna i polega na rzeczywistym udzielaniu pomocy. Osoby dotknięte przemocą mogą liczyć na m.in. pomoc prawną, pomoc terapeutów, psychoterapeutów, czy psychologów, mogą też liczyć też na pomoc finansową w postaci pomocy rzeczowej czy dopłat do czynszów.

Niestety Jaworzno w statystykach wcale nie jest wyjątkiem na tle innych miast w naszym kraju. Do tego typu procederów w naszym mieście także dochodzi i świadczy o tym liczba złożonych wniosków. Najczęstsze problemy, z jakimi przychodzą mieszkańcy, są doskonale znane opinii publicznej, 95% przypadków jest to przemoc domowa.

Nie wahać się, aby przyjść po pomoc mówi Andrzej Opitek z Fundacji Rozwoju Patria. Wystarczy przyjść w godzinach urzędowania tj. we środy między 15:00 a 20:00 oraz w soboty między 8:00 a 13:00 i złożyć wniosek dodaję.

Niestety wiele osób w naszym kraju, a nawet w naszym mieście codziennie musi zmagać się z przemocą domową i nie tylko. Jeżeli ktoś z was doświadcza takich zachowań lub zna kogoś, kto ma podobny problem, to nie wahajcie się, aby przyjść po pomoc.

Materiał pochodzi ze strony https://www.jaw.pl
#jaworzno #jawpl

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 13962 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Przemoc domowa to duży problem Jaworzna. Nie zwlekaj reaguj
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie