Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15281 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: dlaCiebietv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2022-10-06

Klubu Sportów Walki Satori Jaworzno reprezentował nasze miasto oraz kraj w Mistrzostwach Świata Judo Kata, które odbyły się w Krakowie między 13 a 14 września bieżącego roku.

Trenerzy Klubu Sportów Walki Satori Jaworzno wzięli udział w Mistrzostwach Świata Judo Kata, które odbyły się w Krakowie w połowie września 2022 roku. Zespół w składzie: Łukasz Proksa, Marek Tarabura, Bartosz Machna, Dawid Kajdy, Aleksandra Masternak oraz Patryk Urban reprezentowali nasze miasto, oraz kraj na arenie międzynarodowej.

Wyniki jak zwykle są lepiej niż zadowalające. Jaworzniccy szkoleniowcy od kilku lat przynależą do krajowej czołówki i ich wysokie wyniki na arenach krajowych zostały docenione i pozwoliły im wystąpić w biało czerwonych barwach.

Dwie pary rywalizowały w konkurencji nage-no-kata. Jako pierwsi na macie stanęli seniorzy Bartosz Machna i Dawid Kajdy. Sportowcy z naszego miasta nie zawiedli
i po udanym występie zajęli wysoką siódmą pozycję w eliminacjach. Drugą parą na macie byli młodzieżowcy Aleksandra Masternak oraz Patryk Urban. Jaworznianie pomimo dużej presji związanej ze startem prezentowali się jak para weteranów. Po znakomitym występie zajęli wysoką czwartą lokatę. Trzeci do rywalizacji w konkurencji kodokan-goshin-jutsu przystąpili Łukasz Proksa i Marek Tarabura. Doświadczona para po wysoko punktowanym pokazie w swoim debiucie w zawodach tej rangi uplasowali się na siódmej lokacie w eliminacjach.

Dodatkowo zawodnicy klubu Satori osiągnęli bardzo dobre wyniki w Puchar Świata U-14 oraz U-16 w Bośni i Hercegowinie, rozgrywane w dniach 16-18 września. Kadrę Polski reprezentowało troje zawodników z Jaworzna: Szymon Kałuża, Nikodem Łukajczyk oraz Adela Niciarz. W trzydniowym turnieju, w którym startowało kilkuset zawodników, reprezentujących kilkadziesiąt państw z całego świata, jaworzniccy zawodnicy wywalczyli złoty, srebrny oraz dwa brązowe medale.

Pierwszego dnia zawodów w konkurencji fighting znakomicie spisali się nasi zawodnicy,
oddając serce na macie i tocząc wiele widowiskowych walk. W grupie wiekowej U-14 w kategorii - 46 kg srebrny medal wywalczył Nikodem Łukajczyk, natomiast Szymon Kałuża zajął dziewiątą lokatę. W grupie wiekowej U-16 w kategorii +63 kg Adela Niciarz zajęła trzecie miejsce. Kolejne dwa dni startów przyniosły wiele emocji oraz kolejne dwa krążki dla Jaworzna. W grupie wiekowej U-14 trzecią pozycję zajął Nikodem Łukajczyk w kategorii -46 kg natomiast w grupie wiekowej U-16 Adela Niciarz zwyciężyła w kategorii +63 kg.

Znakomite wyniki w najważniejszych imprezach sportowych na świecie wysoko podnoszą
poprzeczkę i dobrze prognozują przed rozpoczynającym się sezonem dla zawodników tego jaworznickiego klubu sportów walki. Najbliższe plany również klarują się interesująco. Przed zawodnikami zawody Pucharu Świata w Judo Kata, a w listopadzie Mistrzostwa Polski w Ju-jitsu.

Mistrzostwach Świata Judo Kata, które odbyły się w Krakowie to najważniejsza impreza rozgrywana pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Judo (IJF), w której startują sportowcy reprezentujący kilkadziesiąt krajów z pięciu kontynentów, dlatego wyniki naszych jaworznickich sportowców cieszą jeszcze bardziej.

Materiał pochodzi ze strony https://www.jaw.pl
#jaworzno #jawpl

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 15281 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Satori Jaworzno z sukcesami na światowych arenach
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie