Jacek Kurzępa (PiS) trzeba przeprosić środowisko kresowian za wszelką niegodziwość!
Następne wideo
anuluj
avatar
Dodał: Prawicowy Internet
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2016-07-22

Dobrze, że chociaż jeden z posłów PiSu widzi jakie draństwo zrobili nie ustanawiając USTAWĄ 11 lipca Dniem Pamięci o pomordowanych na Wołyniu...
SUBSKRYBUJ mój kanał na YouTube: http://bit.ly/1hi2XbN! Zapraszam http://PrawicowyInternet.pl
23 posiedzenie Sejmu VIII kadencji - 20 lipca 2016

Poseł Jacek Kurzępa:
Szanowny Panie Marszałku! Wysoka Izbo! W dniu dzisiejszym Sejm podjął ponownie debatę nad swoim ostatecznym stanowiskiem dotyczącym rzezi wołyńskiej, ludobójstwa, którego dokonały zezwierzęcone hordy ukraińskich nacjonalistów na narodzie polskim. To dobrze, że po przykładzie, jaki dał nam Senat i jego wyraziste stanowisko, Sejm odzyskuje twarz i w efekcie dzisiejszej debaty przygotowuje stosowną uchwałę. Ta nasza poselska refleksja została także spotęgowana reaktywnością wobec reakcji społecznych, szczególnie ze strony środowiska kresowian, jakie do nas docierały zarówno kilka dni wcześniej, podczas uroczystości 11 lipca br., jak i każdego dnia, gdy politycy wycierali sobie usta frazesami o życzliwości wobec ich postulatów. Gra w polityczny cynizm, rozgrywanie tragedii dla swoich instrumentalnych interesów tym działaniem Senatu i Sejmu wreszcie zostaną zahamowane.
Najważniejsze jest jednak, żeby ten niemy krzyk, cień bestialsko pomordowanych na Kresach wreszcie znalazł ukojenie, żeby ból nie był już tak przejmujący, bo nienazwany, bo niedosłyszany wystarczająco powszechnie przez środowiska polityczne, natomiast wibrujący w wysokich rejestrach w świadomości narodu. I to naród z reguły wie lepiej, przez fakt swojego długiego trwania i dzięki nagromadzonym narodowym doświadczeniom, co czynić należy, i czyni to, nawet wbrew lub obok woli polityków. Dlatego też należy pochylić głowę przed tym narodem, naszym narodem, za nieustępliwość i determinację w zachowaniu w pamięci narodu wydarzeń z lat 1939-1947, szczególnie rzezi wołyńskiej i dokonywanego na Kresach ludobójstwa.
W ostatnim akapicie, wyrażając satysfakcję, że upór środowiska kresowian i części posłów i senatorów doprowadził do przygotowania tych uchwał, trzeba przeprosić to środowisko i tych ludzi za wszelką niegodziwość, której w konsekwencji ich determinacji doznawali. A trwało to latami. Dziękując za ich hart ducha, nisko kłaniam się i szanuję odwagę w walce o uhonorowanie i pamięć ofiar rzezi na Wołyniu. Naród bowiem jest tym szlachetniejszy, im godniej potrafi hołubić własną przeszłość i dźwigać brzemię cierpień, których doznaje. Hołd poległym, cześć i chwała. (Oklaski)

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 10269 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Jacek Kurzępa (PiS) trzeba przeprosić środowisko kresowian za wszelką niegodziwość!
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie