Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
avatar
Dodał: Prawicowy Internet
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2016-05-22

SUBSKRYBUJ mój kanał na YouTube: http://bit.ly/1hi2XbN! Zapraszam http://PrawicowyInternet.pl
19 posiedzenie Sejmu VIII kadencji - 18 maja 2016
Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o rządowym projekcie ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji

Poseł Jacek Sasin:
Dziękuję bardzo.
Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Może dwa zdania na temat genezy tej ustawy, bo to ważne.
Jak wszyscy wiemy, kryzys finansowy, który rozpoczął się w 2007 r., pokazał, że na poziomie zarówno unijnym, jak i krajowym brak jest skutecznych instrumentów postępowania z zagrożonymi upadłością lub upadającymi instytucjami finansowymi. Konieczność posiadania odpowiednich ram prawnych prowadzenia postępowania przymusowej restrukturyzacji instytucji finansowych umożliwiających szybką restrukturyzację podmiotu zagrożonego niewypłacalnością, bez względu na jego wielkość i powiązania rynkowe, spowodowało podjęcie prac na forum europejskim, które zaowocowały wydaniem, przyjęciem 12 czerwca 2014 r. przez Parlament Europejski dyrektywy opublikowanej w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej jako dyrektywa 2014/59/UE. Dyrektywa ta nakłada na państwa członkowskie obowiązek implementowania do krajowych porządków prawnych regulacji nadających odpowiednim organom uprawnienia do prowadzenia postępowania przymusowej restrukturyzacji poprzez zastosowanie instrumentów: przede wszystkim przejęcia przedsiębiorstwa, następnie instytucji pomostowych, wydzielenia aktywów czy wreszcie umorzenia lub konwersji długów.
Ta dyrektywa, co oczywiste, musi być implementowana do systemów prawnych poszczególnych państw członkowskich. W następstwie tego również w Polsce zostały podjęte prace nad przygotowaniem stosownego projektu ustawy. Te prace trwały jeszcze w poprzedniej kadencji parlamentu. Prowadzone były przez poprzedni rząd. Trwały dosyć długo, zajęły ok. 2 lat. Wreszcie okazało się, że projekt, który trafił do parlamentu, pomimo długiego okresu przygotowania wymaga dosyć gruntownych zmian. Projekt był duży, obszerny, zawierał trzysta kilkadziesiąt artykułów o bardzo skomplikowanej materii. Pomimo to Komisja Finansów Publicznych i podkomisja stała do spraw instytucji finansowych kierowana przez pana posła Szewczaka w bardzo krótkim czasie przepracowały ten projekt pomimo, jak mówię, konieczności wniesienia do tego projektu daleko idących zmian. Ta konieczność zaowocowała wniesieniem ponad 200 poprawek do tego projektu.
Oczywiście można zadać pytanie, dlaczego ten projekt był tak dalece niedopracowany pomimo tak długiego okresu jego przygotowywania. Jest to już jednak pytanie, na które, mam nadzieję, odpowiedzą przedstawiciele partii, która rządziła poprzednio, czyli Platformy Obywatelskiej. W wyniku tych prac mamy dzisiaj projekt, który został przedłożony Wysokiej Izbie jako sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych.

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 14648 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Jacek Sasin (PiS) o rządowym projekcie ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie