Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
avatar
Dodał: Prawicowy Internet
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2016-05-17

SUBSKRYBUJ mój kanał na YouTube: http://bit.ly/1hi2XbN! Zapraszam http://PrawicowyInternet.pl
18 posiedzenie Sejmu VIII kadencji - 12 maja 2016
Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw

Poseł Sprawozdawca Jerzy Gosiewski:
Szanowna Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Szanowny Panie Ministrze! W imieniu Komisji Finansów Publicznych mam zaszczyt przedstawić sprawozdanie komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw, pierwotny druk nr 367. W wyniku wielogodzinnych prac podkomisji stałej ds. monitorowania systemu podatkowego wypracowano dokument, nad którym w dniu 28 kwietnia 2016 r. obradowała Komisja Finansów Publicznych, w imieniu której przedstawiam sprawozdanie zawarte w druku nr 464.
Głównym celem przedstawianej nowelizacji jest wprowadzenie do polskiego prawodawstwa klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania. Unikanie opodatkowania przez część korporacji wielonarodowych powoduje straty dla budżetu państwa. Warto zauważyć, że korporacje te podobnie jak ich konkurenci działający jedynie w kraju w takim samym stopniu korzystają z różnych publicznych dóbr i usług w miejscu ich działalności. Unikanie opodatkowania przez korporacje wielonarodowe obciąża budżet państwa i jednocześnie zwiększa nierówność. Firmy krajowe dotychczas były stawiane w gorszej sytuacji. Kontrola ściągalności podatków przedstawiona przez NIK podczas jednego z posiedzeń Komisji Finansów Publicznych wykazała, że sumy, które wyprowadzano z kraju, to wiele dziesiątków miliardów złotych. Dotychczasowy brak klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania stanowi przeszkodę w zapewnieniu szczelności polskiego systemu podatkowego.
Za wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania, zgodnie z art. 84 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, przemawia szczególna ochrona konstytucyjnych zasad sprawiedliwości podatkowej, powszechności opodatkowania oraz ochrona równowagi budżetowej i stabilności finansów publicznych. Wprowadzenie omawianej klauzuli powinno skutecznie zniechęcić podatników do stosowania praktyk polegających na unikaniu opodatkowania. Wprowadzona klauzula będzie miała zastosowanie, jeżeli rezultatem działań mających cechy agresywnej optymalizacji podatkowej będzie korzyść podatkowa, której rozmiary przekraczają 100 tys. zł.
W przedstawionym projekcie ustawy zakłada się powołanie Rady do Spraw Przeciwdziałania Unikaniu Opodatkowania, która jako niezależny opiniodawczy panel ekspercki wzmocni przewidywalność i wyważony sposób stosowania klauzuli w indywidualnych sprawach. Zakres przedmiotowy proponowanych zmian obejmuje ustawę z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa, ustawę z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi oraz ustawę z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.
Podczas prac podkomisji stałej ds. monitorowania systemu podatkowego zgłoszono wiele poprawek, z których znaczna część przyjęta została do sprawozdania podkomisji, a później komisji. Przyjęte poprawki, polegające na dodaniu w projekcie z druku nr 367 pkt 4a w art. 1, pkt 3 w art. 3 oraz na nadaniu nowego brzmienia art. 7, podkomisja uznała za konieczne, ponieważ ich przyjęcie to dodatkowe rozwiązania, co w jeszcze większym zakresie przyczyni się do uszczelnienia systemu podatku VAT, który jest szczególnie podatny na nadużycia. W sprawozdaniu komisji, czyli w druku nr 464, poprawki te to obecnie: dodanie pkt 5 w art. 1, pkt 2 w art. 3 oraz zmiana brzmienia art. 9.
Poprawka w art. 1 polega na nałożeniu z dniem 1 lipca 2016 r. na dużych podatników prowadzących księgi rachunkowe przy użyciu komputera obowiązku przesyłania za pomocą środków elektronicznych jednolitego pliku kontrolnego w zakresie ewidencji VAT, który został już opublikowany na stronie Ministerstwa Finansów. W poprawkach uwzględnionych w sprawozdaniu komisji, które są zawarte w art. 3 i art. 9, proponuje się, by od 1 stycznia 2017 r. podatnicy składali ww. jednolity plik kontrolny uzupełniony o numer identyfikacji podatkowej kontrahentów. Od 1 stycznia 2018 r. obowiązek przesyłania co miesiąc elektronicznej informacji o prowadzonej ewidencji VAT objąłby już wszystkich czynnych podatników VAT. Do przesyłania plików zawierających dane będzie wykorzystywane oprogramowanie interfejsowe, które będzie obsługiwać również przekazywanie plików jednolitego pliku kontrolnego na cele kontrolne.

pokaż cały opis
W katalogu: Podatki - Prawo Bankowe - Prawo Podatkowe - Finanse
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 14648 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Jerzy Gosiewski (PiS) o klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie