Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15307 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2022-07-12

Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
11 lipca 2022 r. media w Polsce obiegła informacja, że policja ewakuowała duży obszar Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie, bowiem znaleziono tam ładunek wybuchowy, który ostatecznie został unieszkodliwiony przez saperów. W oficjalnej narracji pojawia się też czasem informacja, że ze strefy niebezpieczeństwa wyprowadzono też kilkaset osób z pobliskiego zgromadzenia, które tego dnia upamiętniało polskie ofiary ukraińskiej czystki etnicznej na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

Prawda jest jednak inna! To właśnie na tę manifestację jakiś anonimowy człowiek, z grubsza wyglądający na szaleńca i najprawdopodobniej odurzony używkami, przyniósł kulę z pocisku artyleryjskiego, która wciąż posiadała zapalnik i ładunek wybuchowy. Człowiek ten podszedł do organizatora marszu, uniósł niebezpieczny przedmiot nad głowę i zapytał co to jest? Tłum milczał. Nikt nie wiedział czego się spodziewać. Mężczyzna był spokojny, ale wypowiadał się niewyraźnie, a w jego oczach dostrzec można było dużą dozę niepewności. Po chwili położył on pocisk na ziemi i chciał się oddalić, lecz został obezwładniony przez ludzi ze zgromadzenia. Dopiero w tym momencie pojawili się funkcjonariusze policji, którzy początkowo zbagatelizowali zagrożenie. Z minuty na minutę atmosfera robiła się jednak coraz bardziej napięta. Wytyczono kilkusetmetrową strefę bezpieczeństwa, którą po wkrótce zabezpieczyli saperzy. Akcja służb trwała kilka godzin.

Jeszcze na miejscu pojawiły się głosy o rzekomej prowokacji służb, której celem było przerwanie zgromadzenia. Ta argumentacja nie ma jednak sensu, bowiem o manifestacji, o której mało kto by usłyszał, teraz dowiedziała się cała Polska. Incydent zupełnie jednak zbagatelizowały władze naszego kraju. Nikt też nie komentuje faktu, że potencjalny zamachowiec był ubrany w charakterystyczne dla banderowców barwy, tj. czerwień i czerń. Nawet jeśli jest to zwykły zbieg okoliczności, można tu zadać pytanie czy obserwowalibyśmy taką samą reakcję władz w przypadku podobnej sytuacji na wiecu zorganizowanym przez PiS? A może przeciwnie! Mówilibyśmy dziś o udaremnionym zamachu na życie liderów naszego państwa. Czy zatem bezpieczeństwo grupki polskich patriotów jest w tym kontekście nieistotne? Czy próba zamachu ma swój poważny wymiar jedynie, gdy dotyczy oficjeli państwa? Kim był dziwny człowiek, który przyniósł niebezpieczny przedmiot na manifestację oraz z czyjej mógł działać inspiracji? O tym dziś u Piotra Korczarowskiego w programie z cyklu Dokąd Zmierzamy opowie Katarzyna Sokołowska z fundacji Wołyń Pamiętamy, uczestniczka zgromadzenia na Krakowskim Przedmieściu, którą od potencjalnego zamachowca dzieliły dosłownie centymetry!

--------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl Tradycyjne przelewy można dokonywać na poniższe numery kont: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001 lub 74 1140 2004 0000 3702 4136 3109 pisząc w tytule darowizna. Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

pokaż cały opis
W katalogu: Dokąd Zmierzamy
5.0 / 5 Oceny: 1
Włącz dostęp do 15307 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Prowokacja czy nieudany zamach? Skąd ładunek na Krakowskim Przedmieściu?
Najlepsze komentarze
avatar
anonim74 (*.*.12.74) 2022-07-13 10:18:27 +2
Nauczyciele jak chcieli to strajkowali dlaczego teraz nie strajkują ! Odpowiedz
Artur_Dyskopata 2022-07-12 20:10:15 +1
ładunek jest z ładowni. Odpowiedz
avatar
anonim153 (*.*.104.153) wysłano z m.cda.pl 2024-02-16 22:23:07 0
@Artur_Dyskopata: Привіт. Я лише народився і дозрів в Польщі. Я чистий, етнічний, величний і героїчний українець. Українці це мій правдивий народ. Українці це майже половина Польщі, важний народ в Польщі, коло поляків. Нехай люди нарешті зрозуміють, що ми греко-католицькі і українські богатирі з чистою величністю назавжди. Боже, я прошу, помагай нам. Ми українці. Ми українські люди. Хвала нашій величній Україні. Слава відмінності УПА. Честь чудовим українцям. Благо в гарних українках. Смерть паршивим москалям. Ми правдиві слов'яни. Польща лише з нами, етнічними українцями, має своє правило до існування як лісні дерева з грибами. Якщо ти хочеш жити, шануй і кохай мене, шляхетного лицаря і князя України з божої благодаті. Я маю свою гарну, українську і побожну жінку з чорними волосами крука та з зеленими очами лісів раю до кохання гарячим і золотим серцем. З Богом. Odpowiedz
avatar
anonim215 (*.*.125.215) 2023-12-08 15:15:24 0
@Artur_Dyskopata: oczywiście, tylko czyjej?
może podczas hanuki tegorocznej u andrzeja ktoś nam to wyjawi... Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie