Wiosenna Biesiada Ludowa
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 10634 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: dlaCiebietv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2022-04-21

Za nami Wiosenna Biesiada Ludowa, na szczęście w realu. We środę 20 kwietnia na scenie ATElier Kultury Klub Relax zaprezentowało się 8 jaworznickich zespołów śpiewaczych. Ostatnia biesiada odbyła się Ho, ho, ho i jeszcze trochę temu jak powiedziała uroczo prowadząca biesiadę Anna Jachimczyk.

Po tak długiej przerwie wszyscy bawili się wyśmienicie, i zaproszeni goście i oczywista same zespoły. Ludowy repertuar wiosenny bardzo jest różnorodny, o czym żeśmy się na owej biesiadzie osobiście przekonali.

Tylko nieobeznanym w temacie wydaje się, że ludowe wiosenne piosenki to takie tam dyrdymały o kwiatkach i słoneczku. Zupełnie tak nie jest. Czego to się z ich tekstów człowiek nie dowie, że: np. plotek nie należy słuchać, tęsknoty mamy różne, z nie wszystkiego mamy pociechę, nie należy wierzyć obiecankom i że radosnych ludzi z dala omija zło. W tekście jednej z piosenek taką zawarto krótką mądrość: Wspaniały jest codzienności czas. Wypisz wymaluj jedna z reguł treningu uważności. Oto jakie mamy mądre piosenki ludowe.

Materiał pochodzi ze strony https://www.jaw.pl
#jaworzno #jawpl

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 10634 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Wiosenna Biesiada Ludowa
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie