Pop Marlej - Myśl (official video)
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 10285 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: LouRockedTV
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2015-09-30

Subskrybuj nasz kanał by być na bieżąco: https://www.youtube.com/user/LouRockedTV
Kup debiutancką EPkę: http://punkshop.pl/produkt/pop_marlej_ep,pop_marlej,30516

Jesienią 2015 roku światło dzienne ujrzy debiutancki album zespołu Pop Marlej. Płytę pochodzącej z Opolszczyzny formacji poprzedziła wydana kilka miesięcy wcześniej Epka, na której znajdziemy dwa dodatkowe utwory, które są prezentem dla odbiorców, a których próżno szukać na pełnym albumie grupy.
Chociaż w muzyce, którą usłyszymy na krążku można odnaleźć elementy reggae, to śmiało romansuje ona z innymi gatunkami muzycznymi. Efekt zaskakuje muzyczną różnorodnością. Crossoverowość zespołu jest tym na co często wskazują słuchacze.
– Po jednym z koncertów - opowiada Panda, wokalista zespołu - podszedł do mnie gość i mówi, że od zawsze, naprawdę szczerze nienawidził reggae, i że dziś, na naszym koncercie zmienił zdanie. Jedyne co mogłem mu odpowiedzieć, cytując klasyka - Serce roście!
Wśród 14 kompozycji, które znajdą się na płycie, oprócz wspomnianego pierwiastka reggae, odnajdziemy wpływy jazzu, funku, rapu, jak i mocniejszych brzmień. W warstwie tekstowej znajdziemy piosenki prześmiewcze, absurdalne historie, filozoficzne rozważania, miłosne wyznania i, co ważne odnotowania, ani jednej tak zwanej „zapchajdziury”.
Ciekawostką jest fakt, że zespół nagrywał płytę dwa razy. Pierwsza sesja nagraniowa ciągle istnieje, jednak na dysku, którego lokalizacji nie sposób namierzyć Wojtek Walczak, basista zespołu, tak podsumowuje ten epizod:
- Generalnie wyszło nam to na dobre. Panda nauczył się śpiewać [sic!], część z nas nauczyła się grać a nowy perkusista mógłby ćwiczyć metronom! Poza tym, poziom produkcji i brzmienie deklasują nagranie, które przepadło.
Sesję nagraniową wsparli goście. Usłyszymy dwie, młode, zdolne wokalistki - Martę Sobolewską w piosence „Myśl” oraz Vimalę Vaidyan w utworze „Zatańcz ze mną”. Doświadczonym głosem, w piosence „Piekło” zespół wspiera Kuba Wasik. We wspomnianym już utworze „Myśl” usłyszymy również wywodzącego się z opolskiej sceny hip-hopowej Pawła Ziorko, a w utworze „Zatańcz ze mną” swoim udziałem zaszczycił zespół znakomity trębacz Hans Peter Selentin, który ma na swoim koncie współpracę ze znanymi artystami jazzowymi, takimi jak Chick Corea czy James Carter.
Płyta została zrejestrowana w studio Folktronika. Realizacja, miks i mastering – Daniel Gąsiorowki. Przy realizacji utworu „Piekło” brał udział również Piotr Rudner z firmy StudioPRojekt. Wydawcą płyty jest Lou Rocked Boys.

Pop Marlej - muzycznie zespół tak niejednoznaczny, jak sama jego nazwa. Jamajski puls miesza się tu z mnogością gatunków muzycznych, a sarkastyczne, czasem prowokujące, miejscami niepoprawne politycznie teksty ustępują niekiedy miejsca zadumie nad śmiercią i przemijaniem.
Formacja powstała w 2009 roku w wyniku spotkania grupy przyjaciół na wspólnym jam session. Odmienne zamiłowania muzyczne członków zespołu sprawiają, że w ich twórczości odnajdziemy różnorodność artystycznych inspiracji. Na przestrzeni kilku lat skład zespołu ewoluował.
- Część pierwotnej ekipy zaangażowała się w inne muzyczne działalności, część naprawdę lubi reagge i nie odnajdywała się w naszym lekko niepoważnym do reggae podejściu , a część, co naturalne, z braku czasu, zajęła się zarabianiem kasy i rodziną - mówi Daniel Gąsiorowski - gitarzysta zespołu i producent płyty.
Dziś sześcioosobowa załoga łączy życie rodzinne i zawodowe z próbami, sesjami nagraniowymi oraz koncertami w kraju i za granicą.
Muzyka zespołu Pop Marlej, choć nie mainstreamowa, szybko wpada w ucho, a teksty piosenek śmieszą, bawią, lecz bywają również aktualnym komentarzem sytuacji politycznej i społecznej.
Zespół niebawem wydaje swój debiutancki album, który został nagrany w składzie:
Radek Held – śpiew
Kamil Linkiewicz – klawisze
Tomek Łukasiewicz – perkusja
Michał Gołąb - gitara
Wojtek Walczak – bas
Janusz Tryk – gitara
Daniel Gąsiorowski – gitara
Jarek Wacławski – gramofony
Łukasz Knapik – saksofony
Kamil Majewski – klawisze

pokaż cały opis
W katalogu: NOWOŚCI LouRockedTv
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 10285 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Pop Marlej - Myśl (official video)
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie