Aż 27 ofiar śmiertelnych zatrucia alkoholem w Iranie. Chcieli się zabezpieczyć przed koronawirusem

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Plotka jakoby alkohol miał zdolność zabijania koronawirusa SARS-CoV-2 spowodowała tragiczne konsekwencje. Po spożyciu przemysłowego alkoholu, w prowincji Khuzestan w Iranie, zmarło aż 27 osób!

 

Irańczycy chcieli się ochronić przed koronawirusem i zaopatrzyli się w alkohol, który nie powinien być spożywany. Jest on zwykle stosowany do dezynfekcji, na przykład w szpitalach. Nieszczęście zostało spowodowane plotkami, że alkohol zapobiega zarażeniu SARS-CoV-2. Wirusy są rzeczywiście niszczone przez alkohol, ale nie w żyłach zarażonych tylko na płaskiej powierzchni. 

 

Przecierając stół alkoholem o zawartości minimum 70%, da się skutecznie unieszkodliwić większość wirusów pozostających tam w oczekiwaniu na naszą dłoń, która potem zaprowadzi je do ust, nosa lub oczu. Wypicie alkoholu powoduje tylko tyle, że układ odpornościowy nie będzie działał normalnie, organizm będzie osłabiony a to umożliwi łatwiejsze zakażenie oraz niebezpieczniejszy przebieg choroby. 

 

Iran został krajem Bliskiego Wschodu najbardziej dotkniętym epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19. Według oficjalnych danych choruje tam 7161 osób, zmarło 237 a 2394 wyzdrowiało. 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Trup

yyyyyyyyyyyyyy - tak się mi

yyyyyyyyyyyyyy - tak się mi zastanowiło przez chwilkę:

skoro wszystko wychodzi na to że to sprawka usraela, to czy nie dlatego przed tym wszystkim sprzątnęli Sulejmaniego - aby przypadkiem Sulejmani nie użył w odwecie swoich wszystkich zabawek jakimi dysponował rozpierdalając za ten haniebny czyn cały israel i usa.

 

A jeśli chodzi o śmierć 27 ludzi w Iranie od alkoholu - to winę ponoszą  trole internetowe, które pitolą takie głupoty nie mając żadnej wiedzy. Na broń bilogiczną nie ma żadnych prostackich sposobów Sad

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Portret użytkownika Echo

Co jest ciekawe, to ze we

Co jest ciekawe, to ze we Wloszech i w Iranie wirus zaczal sie w podobnym czasie i jest podobna ilosc ludzi zarazonych, tylko ze we Wloszech umarlo juz  463 i wyleczonych jest tylko 724 ,a w Iranie nie zyje 291, a wyleczonych 2731 na dzien dzisiejszy. Chyba Iran ma lepsze metody leczenia, bo ta roznica jest zastanawiajaca. 

 

Portret użytkownika Medium

Chorują ponoć ci, którzy się

Chorują ponoć ci, którzy się boją. Strach ponoć jest najlepszym magnesem dla owego wirusa. Ludzie optymistyczni, aktywni, o wysokiej wibracji, nie lękający się, nie zachorowują lub infekcje przechodzą bardzo lekko, wręcz niedostrzegalnie. 

Iran znany jest z wielkiego ducha, więc wcale mnie nie dziwi wysoki procent wyleczeń. Dodatkowo oczywiście organizacja pomocy chorym i jakość pomocy w Iranie ma zapewne wyższy poziom. 

Portret użytkownika Medium

Robaczkowa, po wylewie

Robaczkowa, po wylewie tętniaka zrobili mi operację głowy tylko dlatego, że miałam stosunko młody wiek, 50 lat. Nie wiem, jaka była owa granica wieku do operacji, w każdym razie załapałam się. Operacja, jak sprawdziłam, kosztowała 16 tysięcy z hakiem.

Portret użytkownika euklides

Jakby wyzerować podatki i

Jakby wyzerować podatki i zlikwidować państwową służbę zdrowia to te 16 tys. zł każdy by sobie odłożył z palcem w d.... Nie trzeba by wtedy liczyć na łaskę "darmowej" służby zdrowia. No, ale ludziska wolą żyć złudzeniami, a potem być zdumionym, że im "nie pomagają tak jak mieli"....

Portret użytkownika Medium

Pewnie masz rację. Państwowej

Pewnie masz rację. Państwowej służby zdrowia można się bać choćby z tytułu zapisu w kwestii transplantologii. Wszystko jedno teraz korzystam z prywatnej służby zdrowia, mam pakiet ubezpieczeniowy w prywatnej firmie. I jest super, łatwy dostęp do specjalistów, krótkie terminy badań. Żyć nie umierać! 

PS. Jedyne, czego należy sobie życzyć, to zmiana systemu postępowania nie w sensie ekonomicznym, a w sensie medycznym, bo i w prywatnej obowiązują te same wskazania medyczne, co w państwowej.

Portret użytkownika Bula

Nope. Logicznym chyba jest,

Nope. Logicznym chyba jest, że w przypadku braku środków zaradczych trzeba przeprowadzić selekcję. Najpierw ratuje się osobniki najbardziej wartościowe dla społeczeństwa, czyli dzieci i kobiety w wieku rozrodczym później mężczyźni w wieku rozrodczym na końcu starcy. Skoro Włosi zdecydowali się na tak drastyczne kroki to musi być u nich bardzo źle z zapasem medykamentów. Nie będę przecież podejrzewał włoskiego rządu o celowe przetrzebienie ichniejszych emerytów, czy celowe podbijanie statystyk ofiar tej grypy... 

Portret użytkownika Robaczkowa

Logika rodem z czasów IIWŚ.

Jakie ,,osobniki"? To ludzie nie osobniki!. To logika rodem z czasów IIWŚ. Hitlerowcy też dzielili społeczeństwo na ,,osobniki" bardziej i mniej wartościowe. Nie dość, że nie pomagali najciężej chorym to jeszcze ich uśmiercali. I nie mówię tu o przedstawicielach innych narodów czy o mniejszości żydowskiej. Mówię o samych rodowitych Niemcach. Taki najbardziej znany przykład to celowa eutanazja Niemców w ośrodkach dla ludzi psychicznie chorych.  To jest złe. Jeden wirus się pojawił, a w Europie stosuje się praktyki rodem z III Rzeszy.  Prawdopodobnie jesteś osobą młodą. Za kilkadziesiąt lat z pewnością oceniłbyś sytuację odmiennie. Im więcej człowiek ma lat tym bardziej dla niego granica młodości przesuwa się ku górze. Nawet w starszym wieku życie jest wartościowe. Czasami nawet bardziej niż w młodości. Czasami bardziej opłacalne (dla państwa) byłoby uratować osobę starszą z doświadczeniem i jakimś dorobkiem niż jeszcze zielonego młokosa.  A lekarze przysięgali pomagać wszystkim potrzebującym niezależnie od wieku i szansy na przeżycie.

Gdybym była chorym na koronawirusa włoskim seniorem, któremu szpital odmówił pomocy to:

- z przekory stanęłabym na głowie i jeszcze bardziej starała się wyleczyć w domu chałupniczymi metodami.

- po zakończeniu zamieszania z wirusem wytoczyłabym sprawę sądową przeciwko państwu włoskiemu i domagałabym się ogromnego odszkodowania za niewywiązanie się z obowiazku zapewnienia mi opieki medycznej.

Chwalisz selekcję ludzi we włoskich szpitalach. A jak byś się poczuł gdybyś musiał zawieźć do szpitala np. swoją prywatną babcię lub dziadka? Oni dla Ciebie też byliby mniej wartościowi od jakichś nieznanych młokosów, którym bez problemu w pierwszej kolejności udzielono by opieki i leczenia?

Portret użytkownika okd

Ojoj, bardziej święta od

Ojoj, bardziej święta od papieża. Niestety takie jest życie, a w szególności tak działa natura. Nie jest "celem" naturalnym, aby przeżył każdy, tylko osobniki najsilniejsze i najmłodsze, zdolne do rozrodu. Priorytet to przetrwanie gatunku, a nie każdego osobnika. Taki osobnik w wieku porozrodczym naturze zbytnio przydatny nie jest.

Ps. Widzę oczywiście, błędne przypisywanie niewygodnej prawdy Hitlerowi, nie bronię go, ale co on ma wspólnego z selekcją, kogo ratować a kogo nie w obliczu pandemii.

Portret użytkownika Bula

Proszę Pani, proszę mi tu nie

Proszę Pani, proszę mi tu nie dorabiać hitlerowskiej mordy! Wypraszam sobie takie insynuacje! To samo mógłbym napisać o Pani bo przecież stwierdziła Pani, że dla Pani ważniejsze jest życie doświadczonego starca niż życie zielonego młokosa. Bezsensowne czepianie się słówek. Nie napisałem jak powinno być tylko jak jest. Nie rozpływałem się nad tym.To  jest sytuacja ekstremalna gdzie zabrakło środków na leczenie wszystkich pacjentów. Wielu lekarzy i sanitariuszy podczas różnych konfliktów zbrojnych przy ograniczonych możliwościach musiało podejmować takie decyzje kogo ratować a kogo nie. Także nie pie**olmy o tym co jest dobre a co złe. Ja ze swojej strony w przypadku takiej sytuacji gdyby miano decydować kogo leczyć czy mnie czy jakąś kobietę w ciąży oddał bym swoje miejsce bez wąchania. Życie to nie bajka.

Strony

Skomentuj