18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dzwon

johnie • 2014-05-15, 21:56
Witam wszystkich,
wczoraj w końcu zmobilizowałem się żeby założyć konto i nie żałuje.
Materiał własny z dziś 15.05, z obwodnicy Krakowa. Kierowca przeżył, auto pewnie do kasacji albo dla handlarza Mirka. Jechałem koło 110, a skoro chłop wyprzedał mnie dość pewnie myśle że w momencie poślizgu miał koło 130-140.

rockface123

2014-05-15, 22:15
140 km/h po mokrej nawierzchni, co złego mogło się stać przecież życie to nfs prawda?

matiqq

2014-05-15, 22:24
rockface@

To ile miał jechać?

Zwykły Aquaplaning, przy 80 stałoby się to samo.

PS. po zwykłej barierce auto do kasacji? W POLSCE? o_O?

____

2014-05-15, 22:39
Mamy mega przej***ne egzaminy na prawo jazdy, ulewają za najechanie na linie, na mieście za każdą pierdołę (na placu teraz jest żenada w porównaniu z tym co było kiedyś), na teorii jakieś podchwytliwe wygibasy żeby się wyłożyć - przychodzi później takiemu przejechać się w większym deszczu to daje po gazie a jak wpadnie w poślizg to wciska hamulec do oporu i liczy że się zatrzyma w miejscu...a jeszcze większe debile przy złej pogodzie trzymają się na zderzaku.

bloodwar

2014-05-15, 22:45
@Ja-nusz - przecież na KAŻDYM teście, w każdej szkole jazdy i w każdym WORDzie są pytania typu "co powinien zrobić kierowca w czasie ulewnego deszczu" i w ŻADNYM arkuszu nie ma odpowwiedzi "zapie**alać jak głupi" tylko wszędzie "jechać z prędkością dostosowaną do warunków na drodze" i "zachować szczególną ostrożność". I w każdym arkuszu są też pytania o hamowanie pulsacyjne, jest opisywane działanie ABSu, jak działa system kontroli trakcji etc. trzeba tylko słuchać i wyciągać wnioski! Ale ty widać wiesz lepiej - pewnie te setki śmierci na drzewach każdego roku w niedzielę rano przy powrocie z dyskoteki po pijaku to Twoim zdaniem też nie wina debili zapie**alających i popisujacych się przed kolegami, tylko drzew, tak?

Ra...........py

2014-05-15, 22:53
A gdzie soczyste ''o k***a'' ?

kenzol

2014-05-15, 22:53
@up

nie nauczysz się jeździsz ucząc się tylko z teorii

johnie

2014-05-15, 22:54
@Ja-nusz , @bloodwar

zauważcie, że do momentu do którego w teorii dało się sytuacje ogarnąć koleś cały czas hamuje.
A tak na marginesie typek miał może 25-27 lat

LemanLSSJ

2014-05-15, 23:02
po czymś takim do kasacji? będzie jak nowy, bezwypadkowy a części zostanie jeszcze na mały ciągnik

cncvb

2014-05-15, 23:02
Jak wjedziecie w kałużę z impetem, nigdy przenigdy nie hamujcie tylko delikatnie dać więcej gazu bo inaczej skończycie tak jak na filmiku.

Blue!

2014-05-15, 23:05
Podczas deszczu lepiej zwolnić proste :)


"Zwykły Aquaplaning, przy 80 stałoby się to samo. "
Ale przy 80 łatwiej wyjść z poślizgu.
No i gdyby jechał wolniej (przy 80) uderzyłby w barierkę z mniejszą prędkością albo wcale.

G3ralt94

2014-05-15, 23:07
@bloodwar testy to jedno, a rzeczywistość drugie. Przygotowując się do egzaminu, jeździsz 30h po mieście, często w korkach, trochę na placu, w różnych warunkach pogodowych, ale nie przekraczasz tej granicy prędkości. Zdając egzamin znowu jedziesz po ulicach miasta i znowu patrzysz na magiczną granicę 50 km/h oraz czy aby przypadkiem nie najechałeś 2cm na linie, zachowujesz przepisowe odstępy itp. Rzeczywistość trochę się różni. Świeży kierowca już ,,może" pozwolić sobie na więcej- najazd na linie nie robi problemu, 50 poza miastem to fikcja (no chyba, że fotoradar stoi, albo patrol), jednym słowem zaczyna jeździć jak reszta. Na ekspresówkę, czy autostradę wyjeżdża po raz pierwszy i przy dużej prędkości nie wie jak się zachować, na dodatek w trudnych warunkach pogodowych. Jeżeli inni kierowcy nie widzą L na dachu, to występuje zjawisko jazdy na zderzaku. Dążę do tego, że taki kierowca nie jest oswojony, przystosowany do tego typu sytuacji drogowych i nie myśli logicznie wpadając w poślizg, więc daje po hamulcach i mamy efekt. Dlatego właśnie te przepisy są absurdalne- lepiej byłoby przejechać się chociaż raz po autostradzie czy na torze przy większej prędkości oraz przejść jakąś symulację poślizgu.

Tomaszek123

2014-05-15, 23:13
Jak to jest że w polsce prawie nic się nie stało, a w Rosji auto by dachowało i wybuchło?

kam332

2014-05-15, 23:21
G3ralt94 dobrze mówisz, ale autor tematu pisał, że kierowca miał może 25-27 lat więc już raczej sporo jeździ.
Zresztą co tu dużo gadać. W taką pogodę nie zapie**ala się 130-140km/h.

pakozi

2014-05-15, 23:50
Piwo. Konkretny materiał filmowy, bez zbędnego pie**olenia i czekania kilka minut zanim coś się stanie. Krótko, treściwie i na temat. Tak trzymać.