Zanim zaczniesz odchudzanie, musisz dowiedzieć się co najbardziej działa na spalanie tłuszczu i co jeść, aby przyspieszyć metabolizm. Ściągnij już teraz moje sprawdzone „25 przepisów spalających tłuszcz” i skutecznie zacznij odchudzanie.

Pasta do zębów z oleju kokosowego? Czy to wybiela zęby?

Mieszkańcy tropików właśnie dzięki olejowi kokosowemu niemu cieszą się wspaniałą, pozbawioną skazy skórą, oraz białym uśmiechem. Rzadkością też są wśród nich choroby skóry, z którymi tak często przychodzi nam podjąć długotrwałą walkę. Atopowe zapalenie skóry czy trudny do wyleczenia trądzik to tylko niektóre dolegliwości, których mieszkańcy takich krajów jak Filipiny w zasadzie wybielanie zębów olej kokosowynie znają. Nie wspominając nawet o powszechnych zakażeniach bytującymi w środowisku bakteriami.

Olej pozyskiwany z owoców palmy kokosowej przez wieki był doceniany nie tylko ze względu na jego unikatowy smak i aromat, ale również ukryte, dobroczynne dla zdrowia właściwości.

To właśnie dzięki niemu możliwe jest utrzymanie nieskazitelnej skóry i perłowo-białych zębów. Te cechy, tak pożądane w naszej kulturze, są przez nas osiągane przez używanie pełnych chemicznych substancji kosmetyków. Choć wiele z nich zawiera też naturalne wyciągi z roślin, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele potencjalnie szkodliwych dla zdrowia substancji zawierają. 

Zastanówmy się więc, dlaczego warto zamienić chemiczną pastę do zębów na olej kokosowy?

1) Jest w 100% naturalny.

Olej kokosowy nie zawiera chemicznych dodatków, konserwantów oraz sztucznych bakteriobójczych środków.  Jest całkowicie bezpieczny, a jego nawet długotrwałe używanie nie wiąże się z żadnymi
negatywnymi skutkami dla zdrowia. Czy pasty do zębów są równie bezpieczne? Przyjrzyjmy się niektórym ich składnikom.

olej kokosowy_butelkaJedna z najbardziej popularnych past do zębów na rynku, Colgate Total zawiera bakteriobójczy związek o nazwie triclosan. Na stronie producenta jesteśmy przekonywani o jego pozytywnym wpływie na utrzymanie prawidłowej flory bakteryjnej jamy ustnej, bezpieczeństwie i ochronie dla zębów którą zapewnia. Jednak badania nad tą substancją odkrywają elektryzującą prawdę – nie tylko jest szkodliwy, ale też kumuluje się w żywych organizmach oraz środowisku! Między innymi w ziemi uprawnej, wodzie pitnej a nawet w mleku matki. Rocznie produkuje się go aż 1500 ton (w 1998r). Po użyciu produktów go zawierających (wśród których są szampony, kremy, ale też zabawki czy tekstylia) trafia do ścieków a stamtąd – do środowiska, a część – gromadzi się w naszym organizmie w tkance tłuszczowej.

Nadużywanie triclosanu w środkach higieny osobistej i jego powszechne występowanie w środowisku doprowadziło również do rozwoju odporności bakterii na ten związek. Poza tym antybiotyki, które działają podobnie do tego związku również stają się bezużyteczne, co czyni nas bezbronnymi wobec infekcji. Chociaż nie ma dotąd wyników badań na temat toksyczności triklosanu u ludzi, u zwierząt okazuje się mieć bardzo szkodliwe działanie.

Osłabia syntezę hormonów tarczycy – kluczowych dla procesów metabolizmu, co powoduje hipotermię (obniżenie temperatury ciała). Ponadto ma negatywny wpływ na funkcjonowanie mózgu. Ma również ujemny wpływ na płodność u szczurów, a przecież problemy tego rodzaju są w naszej populacji coraz powszechniejsze. Dodatkowo u zwierząt ma szkodliwy wpływ na rozwój płodu. Może również być karcynogenny dla wątroby, co skutkuje powstawaniem raka tego narządu.

Drugim znanym  środkiem dodawanym do pasty do zębów jest fluor. Chociaż jest to mikroelement niezbędny do prawidłowego wzrostu i rozwoju kości oraz zębów, to przy nadmiarze również ma właściwości toksyczne. Ciągłe przyjmowanie fluoru, który obecny jest również w wodzie pitnej, prowadzi do rozwoju choroby kości – fluorozy. Fluoroza dotyka również zębów, które stają się jakoby „porowate”, o niejednolitym kolorze, a stan taki jest nieodwracalny. U dzieci przyjmowanie zbyt dużej ilości fluoru ma też szkodliwy wpływ na rozwój układu nerwowego.  

Zobacz też: Rób to codziennie rano przed śniadaniem (prosty trik na poprawę zdrowia)

2) Olej kokosowy zapewnia naturalną ochronę przed bakteriami.

Badanie nad wpływem stosowania oleju kokosowego na zdrowie jamy ustnej przez okres 3 tygodni dało zaskakujące rezultaty. Codzienne stosowanie tego środka zamiast standardowych kosmetyków poprawiło stan dziąseł, zredukowało ilość osadu na zębach a także – zmniejszyło ilość bakterii odpowiedzialnych za powstawanie próchnicy – Streptococcus mutans. Ponadto hamuje rozwój innej związanej z chorobami zębów bakterii – Lactobacillus. Za tą właściwość odpowiadają średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe znajdowane w tym oleju – kwas laurynowy, oraz kwas kapronowy. Te substancje są zatem naturalnym sprzymierzeńcem w walce o zdrowe uzębienie.


3) Nie zawiera środków pianotwórczych

Piana pojawiająca się  w trakcie szczotkowania zębów pozwala dotrzeć składnikom pasty do wszystkich zachyłków jamy ustnej. Za powstawanie piany odpowiedzialnych jest kilka środków, w zależności od tego, jakiej pasty używasz – siarczan laurylu, siarczan lauretosiarczan sodu (SLS) oraz lauryloeterosiarczan sodu (SLES). Należą one do detergentów, które działają drażniąco na skórę oraz oczy. Poza tym jak pewnie zauważyłeś, po umyciu zębów wszystko smakuje gorzej. Jeśli nigdy się nie zastanawiałeś nad tym, skąd pochodzi ów gorzki posmak – wyjaśnienie jest bardzo proste. 

Po pierwsze – środki pianotwórcze blokują receptory na jeżyku, odpowiedzialne za percepcję słodkiego smaku.

Po drugie, jako że należą do detergentów powodują rozpad fosfolipidów. Właśnie one hamują receptory gorzkiego smaku. Rozkład fosfolipidów sprawia, że właśnie gorycz po myciu zębów odczuwamy mocniej.

olej kokosowy_baner

4) Olej kokosowy nie obciąża Twojej kieszeni

Słoiczek oleju o objętości 200ml kosztuje do 15 złotych. Oczywiście mowa o organicznym, nierafinowanym oleju kokosowym, który, dzięki temu iż wytwarzany jest w niskiej temperaturze, ma niezmienioną strukturę tłuszczy odpowiedzialnych za jego właściwości. Tyle samo zapłacisz za pastę do zębów, oczywiście z tych „lepszych”.

Jednak główna różnica polega na efektywności obu środków w utrzymaniu pięknego stanu zębów – przy używaniu oleju kokosowego, możesz zapomnieć o kosztownych zabiegach u dentysty! Olej naturalnie wybiela zęby i usuwa z nich nieestetyczny nalot, czego efekty zobaczysz już po kilku tygodniach. Natomiast koszt usuwania kamienia u stomatologa (nazwyany skalingiem) sięga kilkuset złotych, i nie należy do przyjemnych zabiegów, w szczególności jeżeli osad tkwi głęboko.

5) Pasta do zębów z oleju kokosowego

pasta do zebow z olejem kokosowymW ten sposób masz całkowitą pewność, że zawierać będzie tylko te składniki, które nie szkodzą zdrowiu. Przepis jest bardzo prosty, a po wymieszaniu otrzymujesz gotową pastę:

6 łyżek oleju kokosowego
6 łyżek sody oczyszczonej
olejek zapachowy- np. mięta lub eukaliptus. Nie są konieczne, bowiem sam olej ma przyjemny zapach
stewia – jeśli chcesz by pasta była słodsza

Olej ma stałą konsystencję w temperaturze pokojowej, co umożliwia jego wygodne przechowywanie. Poza tym nie jełczeje, dzięki wysokiej zawartości tłuszczy nasyconych, zatem nie traci swoich właściwości. Już po pierwszym zastosowaniu docenisz jego smak, a zdrowsze, bielsze zęby zauważysz po pierwszych tygodniach stosowania. Taka pasta nie zawiera żadnych toksycznych substancji. Stanowi świetną alternatywę dla zwykłej pasty do zębów. Każdy może jej bezpiecznie używać – zarówno dzieci jak i kobiety w ciąży.

Co jeszcze możesz zrobić, aby poprawić swoje zdrowie?

Możesz zastosować sposób, który został sprawdzony przez lata na tysiącach osób. To sposób, dzięki któremu wzmocnisz swoje zdrowie w sposób naturalny. Ten trik ROZPĘDZI twój metabolizm do MAKSYMALNYCH prędkości, w zbawienny sposób wpływa na tarczycę i zwiększy twoją energię. Ten sposób działa jak „filtr słoneczny” i ODMŁADZA skórę, WSPOMAGA pamięć i poprawia pracę MÓZGU, co jest ważne aby zapobiegać i leczyć wiele chorób degeneracyjnych min. Parkinsona, Alzheimera. Ten sposób znajdziesz na następnej stronie:

nastepna_strona_guzik

 

 

 

Materiały źródłowe:

www.colgatetotal.com/health-benefits/colgate-total-triclosan
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4454990/
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25749637
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4454990/
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6655733
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19118620
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19299018
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4260592/
www.ijdr.in/article.asp?issn=0970-9290;year=2009;volume=20;issue=3;spage=350;epage=355;aulast=Dhar
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22820538
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21333271
familysponge.com/health/coconut-oil/homemade-toothpaste-coconut-oil/