+ Napisz wiadomość
277858 odsłon wideo
Dołączył(a): 2018-01-04
Wojciech Sumliński, dziennikarz śledczy, autor "kryminałów napisanych przez życie" opowiada historię generała Sławomira Petelickiego, którego ciało z raną postrzałową znaleziono 16 czerwca 2012 roku w Warszawie. Do dziś nie udało się wyjaśnić okoliczności tej śmierci, choć prokuratura śledztwo umorzyła. W oficjalną wersję o samobójstwie nie wierzą jednak podwładni Petelickiego. Ustalenia śledczych podważa także rodzina generała. 

Najnowsza książka Sumlińskiego "Niebezpieczne związki Sławomira Petelickiego" ukazuje generała w zupełnie nowym świetle. Bohaterem nie jest bowiem as polskiego wywiadu, ani tym bardziej twórca GROMu, lecz "nawrócony drań", który pod koniec swego życia zdecydował się zbuntować przeciw dotychczasowym mocodawcom. 

=================================================
Chcecie wesprzeć eMisjęTv? Wpłaty można dokonywać bezpośrednio na konto SRCh w Łodzi, Bank Pocztowy: 20 1320 1449 2637 4622 2000 0001 lub poprzez serwis zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/nowe-studio-dla-emisji oraz PayPal: redakcja@emisja.tv Polecamy również zostać patronem naszej pracy, wykupując stały abonament: https://patronite.pl/emisjatv02:18:001080p 776 02:18:00"ABW" i "Niebezpieczne związki Sławomira Petelickiego" 1080p

Dodał: eMisjaTv

Oprócz typowej dla lewicy narracji, że żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych byli zwykłymi bandytami, którzy z bronią w ręku niszczyli ład powojennej Polski, często pojawiają się również absurdalne zarzuty o rzekomy antysemityzm formacji. 

Aby zadać kłam tym twierdzeniom prof. Jan Żaryn opowiada historię Brygady Świętokrzyskiej, której życie zawdzięczają setki Żydów wyzwolonych z obozu w Holiszowie pod Pilznem.  

Drugim zaś argumentem podważającym oszczerstwa lewicy jest historia Stanisława Ostwinda Zuzgi - Żyda po ojcu i matce, który świadomie wybrał walkę za niepodległą Polskę w szeregach NSZ, gdzie dosłużył się stopnia majora. Za tę lojalność Ostwind zapłacił życiem. Zamordowali go Żydzi z UB.01:40:001080p 1031 01:40:00Antysemityzm w Narodowych Siłach Zbrojnych? 1080p

Dodał: eMisjaTv

Wieloletni korespondent z Moskwy - Bartosz Węglarczyk opowiada jak w dobie globalizacji zmieniają się media oraz ich odbiorcy. Polaków coraz mniej interesują wiadomości zza granicy. Chętniej za to słuchają o lokalnych skandalach i waśniach politycznych. Aby dostosować swój profil do widza duże koncerny medialne obniżają wartość przekazywanych treści i ograniczają liczbę poważnych informacji. Drastycznie spada liczba korespondentów zagranicznych. Nowi, młodzi dziennikarze są profilowani na przygotowywanie newsów o z góry założonej treści i wnioskach. Praktycznie na wszystkich polach informacji komercja wygrywa z rzetelną relacją.  Taka sytuacja zdaje się być jednak na rękę elitom rządzącym, które od dłuższego czasu planują zamach na ostatnie źródło prawdziwej informacji, jakim jest Internet.05:35720p 1397 05:35Bartosz Węglarczyk - Współczesne media 720p

Dodał: eMisjaTv

"Polską rządzą dwie trumny" - mawiał po wojnie Jerzy Giedroyc i miał rację. Obóz patriotyczny wciąż dzieli się na ideowych spadkobierców Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego - ojców założycieli II RP. Oczywiście nasza przedwojenna ojczyzna miała wielu mężów stanu, bez których zapewne nie wybiłaby się na niepodległość, jednak wyraźną wizję przyszłości Polski miały jedynie obozy sanacji oraz narodowej demokracji. Niestety, ich plany wykluczały się już u samych podstaw, gdyż metody działania Piłsudskiego i Dmowskiego były skrajnie odmienne. Czy można jednak twierdzić, że tylko jeden z nich miał monopol na odbudowę Rzeczypospolitej, a drugi tkwił w straszliwym błędzie? Coraz częściej podnoszą się głosy, że marszałek Piłsudski był niemieckim agentem, nieudolnym dowódcą i bezkompromisowym dyktatorem, natomiast Roman Dmowski to bajkopisarz, a przy tym faszysta, antysemita, który gotów był oddać Polskę w ręce Rosjan. Skąd biorą się te oskarżenia i jakie mają podstawy? - dowiecie się Państwo w wykładzie Rafała Ziemkiewicza i Arkadiusza Adamczyka. Serdecznie zapraszamy!01:26:521080p 154 01:26:52Czego nie wiemy o Piłsudskim i Dmowskim? 1080p

Dodał: eMisjaTv

W swoim najnowszym wykładzie prof. Jerzy Robert Nowak przekonuje, że rok 2017 będzie przełomem w historii III RP. Na półmetku rządów Prawa i Sprawiedliwości będziemy wiedzieć, czy tzw. "obóz patriotyczny" rzeczywiście chce się uporać z dotychczasowym układem i rozliczyć afery, czy to tylko słowa obliczone na zmylenie przeciwnika. 

Odnosząc się do słów Jarosława Kaczyńskiego, że "będzie u nas drugi Budapeszt" prof. Nowak przywołuje szereg rozwiązań, które za sprawą polityki Wiktora Orbana podniosły Węgry z kolan. Przypomina zarazem, że większość z tych kwestii nie została w Polsce jeszcze wdrożona, choć o wielu mówi się na salonach. 

W dążeniach Polski do budowy silnej pozycji w Europie można skorzystać nie tylko z doświadczeń węgierskich, ale i przychylności całej grupy Wyszehradzkiej, na którą coraz chętniej powołują się również Chorwaci oraz austriacka opozycja. W tle rysują się także dobre relacje z Rumunią i Białorusią. Ponadto wizyta Donalda Trumpa w Warszawie, zorganizowana przed wyjazdem do Paryża i Berlina, jasno wskazuje na kogo stawia amerykański prezydent. Jedynie bierność i nieudolność polskich polityków oraz konflikty wewnętrzne stopują Polskę przed gwałtownym rozwojem.01:23:001080p 74 01:23:00Decydująca bitwa o Polskę 1080p

Dodał: eMisjaTv

Czy do wybuchu I wojny światowej mogło dojść jeszcze w XIX wieku? Zdaniem Grzegorza Brauna tak, ale bieg wydarzeń zmieniła masowa pielgrzymka ludzi do Gietrzwałdu, gdzie objawiła się Matka Boża. W krytycznym momencie kluczowe szlaki kolejowe zostały zablokowane. 

Kończąc edukację historyczną na etapie szkoły średniej wychodzimy z założenia, że w okresie między powstaniem styczniowym a wymarszem Pierwszej Kompanii Kadrowej zupełnie nic się nie dzieje. Żadne polskie miasto nie jest oblegane, nikt nie ginie na szańcach i nie biega z bronią po lasach. A jednak dochodzi w tym czasie do wydarzeń bardzo istotnych z punktu widzenia historii Polski. 

Niemcy się jednoczą. Trwa kulturkampf wymierzony w kościół katolicki, a tym samym także naród polski, który chce religii w szkołach i mszy w rodzimym języku. W tej atmosferze, w protestanckim morzu Warmii i Mazur, w małej wiosce Gietrzwałd objawia się Polakom Najświętsza Maryja Panna. Wieść objawieniu szybko rozchodzi się po świecie. Setki tysięcy ludzi przemierzają Warmię, aby doświadczyć cudu. Szlaki komunikacyjne zostają kompletnie zablokowane.

Matka Boża objawia się dwóm dziewczynkom: Basi Szamulowskiej i Justynie Szafryńskiej. W tym czasie na wschodzie trwa wojna rosyjsko-turecka. W dniu kiedy Najświętsza Panna ukazuje się po raz pierwszy, główne siły Rosjan przeprawiają się przez Dunaj. Mają dokonać skoncentrowanego natarcia na Bałkany. Sytuację na froncie obserwują Niemcy, które szykują się do prewencyjnego uderzenia na wschód. Po stronie Imperium Osmańskiego opowiada się Wielka Brytania, która w ramach Wielkiej Gry chce zablokować drogę Rosji do oceanu. 

W tym czasie rozebrana Polska funkcjonuje jako teatr zastępczy, teren dywersji, gdzie można związać siły przeciwnika. Pojawiają się agitatorzy zachęcający do powstania. Zaborcy analizują plany rewizji granic. Ich zapędy studzi pół miliona ludzi pielgrzymujących przez Polskę do Gietrzwałdu…

Taką wizję historii kreśli Grzegorz Braun w swej najnowszej książce „Gietrzwałd 1877: Nieznane konteksty geopolityczne”. Czy rzeczywiście globalny konflikt mógł nadejść już w XIX wieku? Na ile wydarzenia w Gietrzwałdzie powstrzymały plany mocarstw? Nie ma na to jednolitej odpowiedzi, ale warto wziąć pod uwagę fakt, że w całej historii Polski Watykan uznał jedynie objawienie w Gietrzwałdzie. Zostało ono dobrze udokumentowane i opisane, a wieść o nim szybko obiegła cały świat. Nawet osoba niewierząca nie może zanegować faktu masowej migracji ludzi w tamtym czasie. Trudno prowadzić działania wojenne w warunkach kompletnego paraliżu komunikacyjnego, a wywołanie powstania w katolickim kraju, kiedy wszyscy mówią jedynie o objawieniu, jest wręcz niemożliwe.01:40:001080p 769 01:40:00Do niepodległości przez Gietrzwałd 1080p

Dodał: eMisjaTv

Krzysztof Karoń, historyk sztuki, specjalista w dziedzinie wiedzy społecznej, funkcjonujący od pewnego czasu w Internecie jako znawca i krytyk marksizmu kulturowego zauważa, że zachodnie społeczeństwa, w tym także Polacy, traktują dobrobyt jako rzecz oczywistą i nie zadają pytania skąd owe bogactwo się bierze. Utrwalanie tej ignorancji pozwoliło wychować kolejne pokolenia ludzi, którzy nie rozumieją rzeczywistości. 

"Neomarksizm wyprodukował elity, które nie potrafią zrobić absolutnie nic, co byłoby przydatne innym ludziom do zaspokajania ich potrzeb. To są już całe pokolenia ludzi pozbawione zdolności do produkcji czegokolwiek poza biciem piany. Natomiast ci ludzie na co dzień zużywają, kto wie czy nawet nie w podwyższonych ilościach te dobra, które są zupełnie oczywiste dla człowieka cieszącego się tzw. wolnością. (...) W pewnym momencie skończy się źródło zasilania tego systemu z zewnątrz [np. dzięki taniej sile roboczej z Chin - przyp. red.], dlatego też ten system będzie musiał ekonomicznie runąć" - mówi Karoń podczas wykładu na sali widowiskowej Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich w Łodzi.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Zrzutka na studio: https://zrzutka.pl/nowe-studio-dla-emisji
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
Konto SRCh: http://emisja.tv/programy/o-nas/
PayPal: redakcja@emisja.tv01:50:001080p 946 01:50:00Fenomenalny sukces neomarksizmu 1080p

Dodał: eMisjaTv

Znany prawicowy reżyser Grzegorz Braun opowiada na spotkaniu w Łodzi o swoim najnowszym filmie "Eugenika" oraz o cenzurze medialnej.12:161080p 93 12:16Grzegorz Braun o eugenice i cenzurze medialnej 1080p

Dodał: eMisjaTv

W 153. rocznicę urodzin jednego z najwybitniejszych Polaków jego niezwykłą historię opowiada doktor Krzysztof Kawęcki.

Polscy patrioci w dużej mierze poznali już mowy polityczne Romana Dmowskiego. Czytali jego książki, zachwycali się przemówieniami. Rozumieją jak wielki wkład miał ten człowiek w budowę odrodzonej Ojczyzny. Jednak życie prywatne założyciela Narodowej Demokracji dla wielu jest nadal zagadką. Jaki naprawdę był Roman Dmowski? Czym zajmował się w dzieciństwie? Jak się uczył? Ilu miał przyjaciół? Co myślał o swoich przeciwnikach politycznych? Jaki był jego stosunek do kobiet? Iloma językami władał? Dokąd podróżował? To pytania, które w pierwszej chwili mogą wydawać się nieistotne, lecz po głębszej analizie okażą się kluczowe dla lepszego zrozumienia tej niesamowitej postaci. 

Działacze liberalnej lewicy starają się przedstawić Dmowskiego jako ksenofoba, faszystę i politycznego "dinozaura", jednak nie mogą być dalej od prawdy! Roman Dmowski znał szereg języków obcych, którymi biegle posługiwał się podczas swych podróży. A zwiedził niemal cały świat! Był człowiekiem nowoczesnym, a nawet wyprzedził swoją epokę. Doskonale znał Europę. Bywał też w obu Amerykach i na Dalekim Wschodzie. Każdy wyjazd potrafił przekuć w wiedzę i cenne kontakty. Będąc w USA otrzymał doktorat honoris causa na Uniwersytecie Cambridge, ale wybitni profesorowie i artyści odwiedzali Dmowskiego także w Polsce. Przyjaciele widzieli w nim człowieka o wielkiej wyobraźni i żelaznej woli, słynącego z poczucia humoru i ciętego języka.40:001080p 192 40:00Jaki naprawdę był Roman Dmowski? 1080p

Dodał: eMisjaTv

Trwają przygotowania do III wojny światowej, która rozegra się między Chinami a USA na Pacyfiku. Wcześniej jednak Amerykanie muszą uporządkować swe sprawy w Europie i na Bliskim Wschodzie. Jedną z nich jest stojąca pod znakiem zapytania przyszłość Izraela. Możliwym wariantem jest instalacja w Polsce nowego ośrodka władzy powstałego w efekcie spłaty żydowskich roszczeń. Kto ma bowiem kapitał, ten ma władzę. 

Historia dowodzi, ze żydzi w Polsce byli wyjątkowo lojalni wobec wszystkich okupantów. Dowodzi to zatem, że idealnie nadają się do roli żyrantów amerykańskich interesów w Europie Środkowej. Z kolei bazy USA na terenie naszego kraju mają być gwarantem tego ładu na wypadek, gdyby naród polski się przebudził.35:50720p 268 35:50Jeszcze Polska, czy już Judeopolonia? 720p

Dodał: eMisjaTv

Michał Putkiewicz przedstawia konsekwencje gospodarcze i energetyczne wieloletniej obecności Polski w strukturach Unii Europejskiej. 

Analizując powszechnie dostępne dane można z łatwością dostrzec jak wiele traci nasz kraj na członkostwie w UE.21:49720p 66 21:49Konsekwencje członkostwa Polski w UE 720p

Dodał: eMisjaTv

Z przeprowadzonej w maju b.r. ankiety, zleconej przez portal Gazeta.pl wynika, że 78% czytelników "Wyborczej" wstydzi się polskości. Można powiedzieć, iż w skali całego narodu odbiorcy treści firmowanych przez Adama Michnika stanowią niewielką grupę niepokornych obywateli. Punkt widzenia zmienia się diametralnie, kiedy uświadomimy sobie, że jeszcze do niedawna "Gazeta Wyborcza" gościła w większości państwowych urzędów, na wyższych uczelniach i w spółkach skarbu państwa. Przez ćwierć wieku wbijano Polakom do głów swoistą elitarność "Gazety", a jej czytelnicy urastali do rangi intelektualistów. To właśnie ta grupa ludzi zbudowała system III RP, którego ułomność doświadczamy każdego dnia. Dlaczego tak się stało? 

Odpowiedzi udziela Leszek Żebrowski, pasjonat historii, autor wielu książek o tematyce patriotycznej i obrońca godności żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. 

Żebrowski zwraca uwagę, że sytuacja II RP w 1918 r. była o wiele gorsza, niż III RP po transformacji ustrojowej. Mimo zniszczeń I wojny światowej i trwającej walki z nawałą bolszewicką, Polacy znakomicie podnieśli kraj z kolan. Natychmiast po uzyskaniu niepodległości wyrzucono obcy aparat bezpieczeństwa, rozbrojono zaborcze wojska i przejęto administrację. Instytucje polityczne i naukowe obsadzono patriotami, którzy licznie przybywali z całego świata. Nawet wielkie autorytety świata sztuki, jak np. Ignacy Jan Paderewski, wykorzystywali swe szerokie kontakty do wzmocnienia Rzeczypospolitej. W owym czasie liczył się tylko interes narodowy.

Zupełnie odwrotna sytuacja miała miejsce u schyłku PRL. Komuniści de facto przekazali władzę namaszczonym przez siebie ludziom. Polacy nie zasiadający w ławach tzw. koncesjonowanej opozycji nie mieli wówczas nic do powiedzenia. Mimo, że sytuacja po raz kolejny zainspirowała polskie elity, aby wrócić do kraju, tym razem nikt nie był zainteresowany ich wiedzą i doświadczeniem. Co gorsza, naród w popierał nowe władze i wierzył, że konieczne są pewne ustępstwa i poświęcenia. Tak oto przyjęto politykę grubej kreski, dzięki której żadnemu komuniście włos z głowy nie spadł, zrujnowano gospodarkę tzw. planem Balcerowicza, a w rzeczywistości Sachsa-Sorosa i wykreowano autorytety, na bazie których wykształcono całe pokolenie Polaków.

Wśród nowych elit znaleźli się starzy funkcjonariusze resortów siłowych, m.in.  socjolog Zygmunt Bauman, który od 1945 r. służył w KBW, czy filozof Leszek Kołakowski, ideolog stalinizmu, a po odwilży 1953 r. czołowy "rewizjonista" marksistowski PRL, znany również z opowieści, w których z Baumanem i innymi "profesorami" jeździł w latach czterdziestych tępić "reakcyjne bandy".

Polskie życie społeczne, polityczne i kulturalne po 1989 r. przejęli ludzie z komunistycznego nadania oraz tzw. elity intelektualne, które opuściły Polskę w roku 1968. Doszło do tego także dzięki Polakom, którzy gremialnie legitymizowali nową władzę. Chodzili na serwowane przez neo-bolszewię spektakle, kupowali polakożercze książki i prasę, spolegliwie podchodzili do fałszerstwa historii, a przede wszystkim ignorowali apele prawdziwych autorytetów, które zmowa Okrągłego Stołu wyrzuciła poza nawias społeczeństwa.

autor: Piotr Korczarowski, na podst. wykładu Leszka Żebrowskiego

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Zrzutka na studio: https://zrzutka.pl/nowe-studio-dla-emisji
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
Konto SRCh: http://emisja.tv/programy/o-nas/
PayPal: redakcja@emisja.tv02:15:00 860 02:15:00Kto wstydzi się polskości?

Dodał: eMisjaTv

Profesor Jerzy Robert Nowak stwierdza, że Polska przygotowywana jest do rozbioru, ponieważ tak jak w XVIII w. na terenie naszego kraju działa wielu ludzi opłacanych przez obcy kapitał, dla których priorytetem jest szkalowanie i opluwanie naszej ojczyzny. 

Polacy karnie przyjmuje każdą zniewagę, bijąc się w pierś, tkwią po uszy w narodowych kompleksach i przekonaniu, że jesteśmy prowincją Europy, którą jedynie Zachód może naprawić. W efekcie wielokrotne kłamstwa stają się prawdą, a naród coraz bardziej obojętnieje wobec grabieży państwowego majątku.17:37720p 338 17:37Moda na opluwanie Polski 720p

Dodał: eMisjaTv

Znany publicysta, Stanisław Michalkiewicz twierdzi, że wkrótce doświadczymy nowej kampanii wrześniowej. Co prawda kolejna niemiecka ofensywa nie będzie miała zbrojnego charakteru, ale wojna jest zaledwie przedłużeniem polityki, natomiast cele pozostają niezmienne.

Lada dzień odbędą się w Niemczech wybory, które prawdopodobnie po raz kolejny wygra Angela Merkel. Jako kanclerz od lat realizuje ona politykę tzw. europeizacji Europy, czyli wypychania USA z funkcji kierowniczych na Starym Kontynencie. Tymczasem do Polski przyjeżdża Donald Trump i obiecuje, że będzie wspierać inicjatywę "Trójmorza". Projekt, który niczym "Heksagonale" przed laty jest w stanie zagrozić dominującej roli Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi nie mają czasu do stracenia. Muszą doprowadzić w Polsce do politycznego przesilenia. Po zmianie władzy, nowy rząd wycofa się z roli przewodniej "Trójmorza", przez co inicjatywa upadnie. Gdyby to się jednak nie udało, pozostaje jeszcze jeden wariant zastosowany niegdyś w Jugosławii - wojna domowa. Nie trudno się domyślić kto mógłby spełnić rolę tzw. V kolumny.

Wspieraj naszą telewizję! Zostać patronem eMisji na: https://patronite.pl/emisjatv01:55:001080p 121 01:55:00Nowa Kampania Wrześniowa? 1080p

Dodał: eMisjaTv

25 stycznia 2014 r. zmarł Bohdan Poręba, jeden z niewielu twórców polskiej sztuki filmowej, który nigdy nie zaprzedał się relatywizmowi i komercji. Żywot reżysera to dramatyczna opowieść o człowieku, który Polskę nie tylko kochał, ale także czuł i rozumiał. 

Choć wielu zarzucało mu przynależność do PZPRu, mało kto wie, że Bohdan Poręba nigdy komunistą nie był. Reżyser do końca swych dni twierdził, że katolickie wartości przekazywane z pokolenia na pokolenie były podstawą przetrwania narodu polskiego. Jednakże przynależność do partii dała Porębie możliwość dotarcia do państwowych archiwów oraz pozyskania środków na szereg filmów przedstawiających zapomniane bohaterstwo żołnierza polskiego. Dzięki Porębie pokolenia Polaków dowiedziały się kim był niezłomny mjr Henryk Dobrzański "Hubal" oraz jaki wielki wysiłek ponieśli patrioci, by odzyskać Polskę w 1918 r. (Polonia Restituta). 

Po 1989 r. Bohdan Poręba został kompletnie odsunięty od filmu. Istniał wręcz niepiśmienny zakaz wpuszczania go do państwowej telewizji, natomiast stacje komercyjne lansowały w tym czasie największego rywala Poręby, komunistę z krwi i kości - Andrzeja Wajdę. 

Za swą walkę o Polskość, Poręba został okrzyknięty oszołomem, antysemitą, ksenofobem i wieloma innymi epitetami wychodzącymi m.in spod pióra dziennikarzy Gazety Wyborczej.

Ostatnim marzeniem reżysera było nakręcenie filmu przedstawiającego prawdę o Jedwabnem. Poręba jeździł po Polsce z gotowym scenariuszem, namawiając przedsiębiorców i polityków na wsparcie tej jakże potrzebnej produkcji, która raz na zawsze obaliłaby żydowskie kłamstwo, za które naród Polski musi przepraszać do dziś. Niestety, tego dzieła już nie skończy... 

Bohdan Poręba odszedł wczoraj, w godzinach wieczornych, we własnym domu. Przyczyną śmierci był najprawdopodobniej wylew. 

Spoczywaj w pokoju, wielki Polaku!15:201080p 131 15:20Oni chcą nam Polskę zohydzić! 1080p

Dodał: eMisjaTv

5 kwietnia 2014 r. Bohdan Poręba skończyłby 80 lat. Niestety ten wybitny reżyser, a zarazem wielki Polak i patriota nie dożył urodzin. Do dziś trwają spekulację czy jego śmierć była naturalna, czy może ktoś dopomógł w przejściu na "tamten świat" znanemu reżyserowi. Takiej możliwości nie można wykluczyć, ponieważ Bohdan Poręba pracował nad filmem ukazującym prawdę o Jedwabnem. To z kolei mogło bardzo zaszkodzić interesom "przedsiębiorstwa Holocaust". 

Warto nadmienić, że reżyser zmarł nagle w piątek po południu kiedy wszystkie zakłady medycyny sądowej są już zamknięte. Ewentualną sekcję można byłoby przeprowadzić dopiero po weekendzie, jednak wtedy nic by już nie wykazała. Jest to zatem kolejny przypadek zagadkowej śmierci, zupełnie jak w przypadku przewodniczącego Samoobrony - Andrzeja Leppera, czy znanego generała - Petelickiego. 

Prezentowane wystąpienie Bohdana Poręby zostało nagrane w marcu 2011 roku, kiedy to reżyser przyjechał do Łodzi na promocję swej książki życia zatytułowanej "Obronić Polskość". 

Na spotkaniu z Łodzianami Poręba opowiada o wielu aspektach swego życia, których nigdy wcześniej nie mówił publicznie. Wyjaśnia przyczyny obecnego stanu Polski oraz tłumaczy kto pracuje na naszą niedolę.01:37:09720p 466 01:37:09Pamięci wielkiego patrioty - Bohdana Poręby 720p

Dodał: eMisjaTv

Doktor Hubert Czerniak nie pozostawia wątpliwości - żyjemy w świecie, którego najwyższą wartością jest władza gwarantowana pieniądzem. W tym procederze ludzkie życie zajmuje jeden z ostatnich priorytetów. Pod pretekstem walki z ociepleniem, walki z epidemiami, ratowaniem zdrowia i zapewnieniem bezpieczeństwa realizuje się plan podporządkowania świata woli najbogatszych, a my w tym planie jesteśmy krajem królików doświadczalnych.

====================

Przypominamy o możliwości wsparcia finansowego naszej stacji.
Darowizny można kierować na konto Stow. Robotników Chrześcijańskich w Łodzi,
Polski Bank Pocztowy: 20 1320 1449 2637 4622 2000 0001
(Tytułem przelewu: eMisjaTv – wsparcie)
lub na nasz PayPal: redakcja@emisja.tv
oraz poprzez portal: https://patronite.pl/emisjatv

Facebook: https://www.facebook.com/eMisjaTv/
Twitter: https://twitter.com/emisjatv02:15:001080p 1437 02:15:00Polska jest krajem królików doświadczalnych 1080p

Dodał: eMisjaTv

Zdaniem Stanisława Michalkiewicza wojny trwają dłużej niż działania wojenne i wszystko wskazuje na to, że niemiecki podbój Europy Środkowej zakończy się jednak sukcesem. Na naszych oczach jest bowiem realizowany projekt „Mitteleuropy”, w której państwa położone na wschód od Berlina nie konkurują z gospodarką niemiecką, a jedynie ją uzupełniają. Jednym z tych państw jest oczywiście Polska, którą udało się w znacznej mierze podporządkować politycznej woli Niemiec.01:01:20720p 177 01:01:20Polska pod niemieckim protektoratem 720p

Dodał: eMisjaTv

Robert Winnicki (Ruch Narodowy - MW) w debacie zorganizowanej 13 grudnia 2013 r. czyli 6 lat po podpisaniu Traktatu Lizbońskiego wyjaśnia, dlaczego zjednoczenie Polski z UE było dla nas de facto zniewoleniem. 

Były prezes MW podkreśla, iż stare kraje członkowskie dobrze przygotowały się na poszerzenie UE, natomiast polskie "elity" dążyły do integracji za wszelką cenę. Nikt wówczas nie zastanawiał się nad zabezpieczeniem polskiego interesu narodowego. O ile zachodni politycy walczyli o interesy własnych państw na arenie europejskich wspólnot, o tyle przedstawiciele Polski nawet nie starali się zadbać o godne warunki akcesji naszego kraju. 

Winnicki zwraca także uwagę na fakt, że Unia Europejska nie ma wiele wspólnego z dawną ideą wspólnotową, której główną osią była silna gospodarka i swobodny handel. Dziś zjednoczoną Europą włada pokolenie lewicowych aktywistów wychowanych na fali rewolucji 1968 r. Właśnie dlatego prawa gejów i lesbijek są dziś ważniejszym zagadnieniem niż rola przemysłu czy polityki energetycznej.14:56720p 65 14:56Polska weszła do UE na kolanach! 720p

Dodał: eMisjaTv

Marian Miszalski, autor książki "Żydowskie lobby polityczne w Polsce" oraz historyk Jan Przybył opowiadają o rodowodzie koncepcji Judeopolonii, ruchu syjonistycznym i relacjach polsko-żydowskich.  Poruszony zostaje również wątek restytucji mienia żydowskiego, mitycznych odszkodowań, a także nacisków wywieranych na Polskę przez władze Izraela. 

====================

Przypominamy o możliwości wsparcia finansowego naszej stacji.
Darowizny można kierować na konto Stow. Robotników Chrześcijańskich w Łodzi,
Polski Bank Pocztowy: 20 1320 1449 2637 4622 2000 0001
(Tytułem przelewu: eMisjaTv – wsparcie)
lub na nasz PayPal: redakcja@emisja.tv
oraz poprzez portal: https://patronite.pl/emisjatv

Facebook: https://www.facebook.com/eMisjaTv/
Twitter: https://twitter.com/emisjatv01:24:591080p 1111 01:24:59Powrót do koncepcji Judeopolonii 1080p

Dodał: eMisjaTv

Publicysta, felietonista, dziennikarz i pisarz, a także komentator polityczny - Rafał Ziemkiewicz, gości u nas z promocją swej najnowszej książki pt. "Zgred". Przy tej okazji porusza kwestię tzw. "polskiej inteligencji", oraz przedstawia hipokryzję ekologów. Najistotniejszy jest jednak fakt, iż publicznie przyznaje po co była "Solidarność", kto jej potrzebował i do czego.01:18:00720p 56 01:18:00Spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem 720p

Dodał: eMisjaTv

Trzy niezwykłe kobiety przywołują pamięcią czasy Powstania Warszawskiego, w którym brały czynny udział.

Jak zapamiętały pierwsze walki? Co czuły na widok polskich flag w okupowanym mieście? Czy czuły strach? Czy obrzydzał je widok rozerwanych ciał? A może zdarzały się też piękne chwile; chwile wytchnienia, wzruszenia, wolności? Dlaczego powstanie trwało tak długo? Dlaczego 63 dni 1944 roku zdawały się ciągnąć w nieskończoność? I wreszcie najważniejsze pytanie - jaki był sens powstania? Czy ludzie wiedzieli, że biorą udział w zbiorowym samobójstwie? A może woleli umrzeć na własnych warunkach? O co tak naprawdę walczyli i czy wierzyli w zwycięstwo? Dlaczego powstanie MUSIAŁO wybuchnąć. 

Na te pytania znajdziecie Państwo odpowiedź w opowieści trzech niezwykłych pań z Armii Krajowej: por. Krystyny Bielskiej "Stynki", por. Gryzeldy Studzińskiej "Zeli" oraz prof. Marii Turowskiej "Myszki". Spotkanie prowadzi harcmistrz Krzysztof Jakubiec. Organizatorem jest Księgarnia Wojskowa im. gen. dyw. Stefana Roweckiego "Grota" w Łodzi, przy ul. Tuwima 34. Rejestracji dokonano 5 września 2017 roku.

Z wykładu dowiecie się Państwo także czym były szarpie. Usłyszycie historię zdobycznego czołgu, który okazał się śmiertelną pułapką. Będzie też o bezlitosnych Kałmukach, alianckich zrzutach broni, latających krowach (szafach), kolportażu podziemnej prasy i muzyce Chopina granej dla rannych.01:12:001080p 902 01:12:00Widziałyśmy Powstanie na własne oczy 1080p

Dodał: eMisjaTv

Dr hab. Krzysztof Szwagrzyk: Na naszych oczach powracają wyklęci przez komunistów Żołnierze Niezłomni -- bohaterowie nienazwanego jeszcze powstania. Oddając należny im hołd, pamiętać należy także o ich bliskich, wdowach, sierotach, rodzinach, trwale okaleczonych przez nieludzki, wzorowany na sowieckim, system polityczny. Przez blisko półwiecze trwania w Polsce komunizmu, podobnie jak ich mężowie i bracia, byli obywatelami „drugiej kategorii", ponosząc -- na zasadzie zbiorowej odpowiedzialności --konsekwencje za niepopełnione przez siebie czyny.

Mówi o nich książka „Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych" z opisami przeżyć córek i synów kilkunastu ofiar czerwonego terroru, w tym m.in.: kpt. Zdzisława Brońskiego ps. „Uskok", sierż. Józefa Franczaka ps. „Lalek", ppłk. dypl. Macieja Kalenkiewicza ps. „Kotwicz", kpt. Stanisława Łukasika ps. „Ryś", rtm. Witolda Pileckiego i mjr. Antoniego Żubryda ps. „Zuch".

W poruszających wspomnieniach przywoływane są postaci ojców, których brak odcisnął piętno na życiu ich dzieci oraz opisy szykan i represji doznanych ze strony funkcjonariuszy PRL-owskiego państwa.

Wzruszają słowa o postawach matek starających się za wszelką cenę chronić potomstwo Żołnierzy Niezłomnych przed złem otaczającego ich świata, paraliżowanych strachem przed odebraniem dzieci i umieszczeniem ich w państwowych domach dziecka.

Wspólną, trwającą niekiedy do dziś traumą, stały się wspólne poszukiwania utajnionych przez dziesięciolecia miejsc pochówku ojców, po których oprawcy starali się zatrzeć wszelkie ślady. Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych rodzinom ofiar komunizmu dane było słyszeć: „po takich bandytach ziemia powinna być zrównana".

Wspomnienia dzieci Żołnierzy Niezłomnych nie są lekturą łatwą w odbiorze. Czytelnika poraża bezmiar doznanych przez nie krzywd i towarzyszącego im przez całe życie bólu. Już po upadku systemu komunistycznego doszło do tego rozgoryczenie powodowane brakiem skuteczności wymiaru sprawiedliwości w osądzeniu sprawców śmierci ich ojców. Książka ta stanowi jednak niezwykle cenny i niezbędny element naszej wiedzy o najnowszej historii Polski, tak boleśnie doświadczonej skutkami działań dwóch totalitaryzmów.

Zuzanna Kurtyka: Za postawę Żołnierzy Wyklętych płaciły ich żony, rodzice, a także te najmniej winne -- dzieci. Z zakazem wstępu do liceów, z zakazem studiowania, zaczynały pracę zawodową jako pracownicy fizyczni, albo emigrowali gdzieś w świat. Wychowane bez ojców, czasem opluwane przez otoczenie, zawsze samotne. W książce dziś mówią: nie mam żalu...

Dr Krzysztof A. Tochman: Największą wartością pokazaną przez autora są dzieje i gehenna dzieci tych bohaterów. W wielu wypadkach pozostały bez środków do życia, wbrew postanowieniom jakiegokolwiek prawa dalej były prześladowane i inwigilowane oraz przez wiele lat musiały żyć z piętnem swoich rodziców.

Dr hab. Sławomir Cenckiewicz: Takiej książki jeszcze nie było! W natłoku spraw i obowiązków odkładałem lekturę maszynopisu na później, uznając podświadomie, że jest to po prostu jeszcze jedna książka o „żołnierzach wyklętych". Dziś mogę śmiało wyznać, że lektura tych kilkunastu wywiadów z potomkami „wyklętych", jakie przeprowadził Kajetan Rajski, prawdziwie mną wstrząsnęła. Nam Polakom potrzeba takich świadectw, by umacniały w nas heroiczność cnót, mądre bohaterstwo i pamięć o tych, którzy powinni nas wciąż inspirować w walce o lepszą Polskę.

Red. Rafał A. Ziemkiewicz: Komuniści chcieli ich nie tylko zetrzeć z powierzchni ziemi, ale też wymazać z naszej pamięci. Przetrwali tam, gdzie przed nimi pokolenia polskich bohaterów walki o wolność -- w pamięci rodzinnej. Dziś, gdy Żołnierze Niezłomni odzyskują należne im miejsce w narodowym panteonie, rozmowy z ich bliskimi, spisane w tej książce, są kapitalnym źródłem wiedzy o tym, jacy byli i jak wyglądał świat, któremu nie ulegli. Znakomita lektura, którą serdecznie polecam!50:11720p 68 50:11Wilczęta - niezłomne dzieci 720p

Dodał: eMisjaTv