Dzieci są lekko przeziębione, zmuszają Franię i Konrada do intensywnej, choć nieuzasadnionej ich stanem zdrowia opieki. Niania idzie więc z Zuzią do lekarza. Okazuje się, że dziewczynka jest już zdrowa, ale niania Frania powinna mieć wycięte migdałki. Wszyscy są bardzo przejęci czekającym Franię zabiegiem - wszyscy oprócz Karoliny. Karolina chce zabrać Maksa jako swojego partnera na zjazd absolwentów uczelni. Niespodziewanie Maksymilian postanawia zostać przy niani do końca operacji. Karolina musi jechać sama na bal. Maks obiecuje jej, że dojedzie. Przed operacją Frania ma podanego głupiego Jasia, który mąci jej w głowie. Niania wyznaje Maksowi miłość. Maks postanawia delikatnie z nią na ten temat porozmawiać. Okazuje się jednak, że był to tylko efekt odurzenia środkiem znieczulającym. Konrad umiera ze śmiechu. Maks jedzie na bal do Karoliny. Jest już po imprezie i Karolina jest pijana - prezentuje wisielczy humor. Konrad i Frania przeziębiają się, a dzieci muszą się nimi opiekować.
Obsada aktorska
Violetta Arlak - siostra Anna
Waldemar Błaszczyk - doktor Grochowicz
Gabriela Stachurska  - pacjentka
Michał Piela - pielęgniarz
Marcin Rój - pielęgniarz
Agnieszka Korzeniowska - Wiola, koleżanka Karoliny
Dorota Deląg - Iza, koleżanka Karoliny
Paweł Gosk - sprzątacz23:58 11151 23:58Niania S01E09 Głębokie gardło 2005

Dodał: mic97

Frania spotyka na przyjęciu Ankę, swoją dawną koleżankę z Pragi, która zrobiła karierę dzięki małżeństwu z bogatym mężczyzną i jest teraz wielką damą. Anka namawia Franię na randkę z przyjacielem męża, równie zamożnym biznesmenem Waldemarem. Frania początkowo opiera się, ale w końcu postanawia spróbować. Niestety, okazuje się, że Waldemar, jakkolwiek miły, dowcipny i niewiarygodnie bogaty, ma siedemdziesiąt lat. Frania, mimo różnicy wieku, daje się zaprosić na podróż do Paryża.
Obsada aktorska 
Iwona Wszołkówna - Jola, koleżanka Frani
Magdalena Stużyńska - Anka Maria Walczak-Wiśniewska
Andrzej Kopiczyński - Waldemar Krukowski
Tadeusz Pluciński - Tadeusz Wiśniewski, mąż Anki
Joanna Tarczyńska - stewardesa22:02 12101 22:02Niania S02E04 Materialistka 2005

Dodał: mic97

Frania dowiaduje się, że jej były chłopak, Daniel Jarosiński, rozstał się ze swoją dziewczyną. Za namową koleżanki Jolki postanawia odwiedzić go w swoim starym miejscu pracy, salonie sukien ślubnych. Niespodziewanie jej odwiedziny kończą się gorącymi pocałunkami i oświadczynami ze strony olśnionego Daniela. Frania nie wie, co zrobić. Przyjąć oświadczyny i wyjść za mąż, ale rozstać się z rodziną Skalskich, albo odrzucić oświadczyny, z perspektywą zostania starą panną. Frania, naciskana przez matkę, godzi się na oświadczyny, ale wątpliwości jej nie opuszczają.
Obsada aktorska
Elżbieta Jarosik - Teresa Maj, matka Frani
Iwona Wszołkówna - Jola, koleżanka Frani
Artur Dziurman - Daniel Jarosiński, właściciel salonu sukni ślubnych, były narzeczony Frani
Jerzy Bogajewicz - reżyser Bogajewicz; nie występuje w napisach24:52 13810 24:52Niania S02E10 Wybór Frani 2006

Dodał: mic97

Adaś jest wyjątkowo niedobry dla swojej mało atrakcyjnej koleżanki z klasy - Łucji. Frania, robi mu z tego powodu moralne wyrzuty. Traci siłę argumentacji, kiedy przypadkowo spotyka na przystanku autobusowym dawnego kolegę ze szkolnej ławy. Jak się okazuje, Feliks - obecnie taksówkarz, był dręczony przez Franię w latach szkolnych. Przez co do dziś ma problemy z osobowością. Targana wyrzutami sumienia Frania idzie z Feliksem na randkę, na której on się jej oświadcza. Ponieważ Frania odmawia, Feliks chce popełnić samobójstwo. Jedynym sposobem by odwieźć go od tego zamiaru jest zmuszenie Maksa, by zainteresował się napisanym przez Feliksa amatorskim scenariuszem filmowym.
Obsada aktorska
Sandra Dziwiszek - Łucja
Damian Starosta - Rysio
Antoni Dmochowski - Tomek
Paweł Burczyk - Feliks Bączyński
Robert Wabich - manager restauracji26:03 11589 26:03Niania S02E14 Scenarzysta 2006

Dodał: mic97

Frania zostaje sfotografowana z torebką nie pasującą do sukni. Jej strój zostaje skrytykowany przez redaktorów pisma Euforia. Frania bardzo to przeżywa. Maks, chcąc ją pocieszyć, powierza jej trudne zadanie wyboru kostiumów do sceny z Dziadów, którą zaprezentuje na Balu Dobroczynnym Producentów. Karolina jest przekonana, że Frania nie podoła i ośmieszy Skalskiego. Maks zaczyna mieć obawy, które potęguje fakt, że Frania korzysta z pomocy tajemniczej kuzynki Ewci. Nadchodzi dzień Balu. Maks jest pełen czarnych myśli. Pokaz sceny z Dziadów okazuje się jednak niesamowitym sukcesem. Odwieczny rywal Maksa, Lucjan Klemens Kutyś oświadcza, że Dziady Skalskiego były absolutnym hitem. Okazuje się też, że kuzynka Ewcia to znana projektantka mody Ewa Minge, która zaprojektowała te kostiumy. Karolina przywłaszcza sobie sukces i pozuje fotoreporterom. Za karę Frania podrzuca jej okropną torebkę, z którą Karolina zostaje sfotografowana i później wyśmiana przez tygodnik Euforia.
Obsada aktorska
Bogusław Kaczmarczyk - reporter
Grzegorz Kwiecień - reporter
Ewa Minge - występuje w roli samej siebie
Jakub Ulewicz - sprzedawca
Grzegorz Woś - fotoreporter Euforii23:59 12658 23:59Niania S05E02 Pokaz mody 2007

Dodał: mic97

W domu Skalskich nastaje nowy dzień. Frania, o dziwo, nie pojawia się na śniadaniu w szlafroku. Dochodzi bowiem do wniosku, że życie u Skalskich jest zbyt nudne. Niania ma zamiar przełamać wreszcie rutynę. Ku jej zdziwieniu, nawet sztywny szef w końcu podchwytuje ten pomysł. Tymczasem na Pradze afera - Stefan, po wielkiej kłótni z Teresą wyprowadził się z domu. Frania jest załamana nowinami. Martwi się, że rodzice się rozwiodą. A co gorsze, Teresa może wyjść za mąż wcześniej niż ona. Nie jest to jednak jedyny problem Frani. Najmłodsza podopieczna oświadcza, że chce iść do koleżanki. Tyle że nie chce iść z Franią# Niania nie jest zachwycona perspektywą puszczenia ośmiolatki samej - nawet na drugą stronę ulicy. Ostatecznie jednak zgadza się. U Skalskich zjawiają się dwie babcie Frani - Apolonia i Leokadia, u której obecnie mieszka tata Frani. Niania idzie do domu babci, by porozmawiać z ojcem i nakłonić go do powrotu do mamy. Wygłasza monolog pod drzwiami łazienki, z której po chwili wychodzi... Teresa i zadowolona informuje córkę, że właśnie pogodziła się ze Stefanem. I to aż dwa razy. Frani coraz mniej podoba się przełamywanie rutyny. Oświadcza Maksowi, że woli go takiego, jaki był przedtem. Sztywniaka, który nie puściłby swojej nastoletniej córki na imprezę dla harleyowców. Wszystko wraca do normy, ale Skalski ma dla Frani jeszcze jedną niespodziankę...
Obsada aktorska
Elżbieta Jarosik - Teresa Maj, matka Frani
Krystyna Rutkowska-Ulewicz - Apolonia, babcia Frani
Alina Janowska - Leokadia, babcia Frani20:18 12529 20:18Niania S05E04 Babcia Leokadia 2007

Dodał: mic97

Adaś Skalski ma problemy w szkole z językiem francuskim. Maksymilian Skalski decyduje się na zatrudnienie korepetytora. Ostatecznego wyboru kandydata dokonuje Frania. Pierwszym z nich jest przystojny Francuz - Philippe, którego Frania od razu przyjmuje do pracy. Philippe bardzo podoba się Frani, która zabiega o jego względy. Philippe także zwraca uwagę na ładną nianię. Na efekty wspólnego zauroczenia nie trzeba długo czekać. Philippe i Frania zaczynają ze sobą chodzić. Ich związek nie podoba się bardzo Maksowi, który po prostu jest zazdrosny. Philippe działa bardzo szybko i po kilku dniach oświadcza się Frani, która przyjmuje oświadczyny. Philippe podoba się także matce Frani. Urzędniczka ze Stanu Cywilnego robi wywiad środowiskowy z Philippe i Franią. Wyglądają na bardzo zakochaną parę. Urzędniczka jest pod wielkim wrażeniem ich miłości. Jak się okazuje Philippe ma jednak jedną wadę - jest bardzo kochliwy. Pod nieobecność Frani całuje się z Karoliną, co zauważa wszędobylski Konrad. Konrad naciska na Karolinę, żeby powiedziała o tym zajściu Frani przed ślubem. Karolina wietrząc w tym szansę na zbliżenie się do Maksa wyjawia Frani prawdę. Philippe nie zaprzecza - taki już jest. Frania wyrzuca go z domu. Maks zabiera Franię na ekskluzywną kolację.
Obsada aktorska
Elżbieta Jarosik - Teresa Maj, matka Frani
Iwona Wszołkówna - Jola, koleżanka Frani
Agnieszka Suchora - urzędniczka
Krzysztof Zawadzki - Philippe22:25 12391 22:25Niania S05E08 Francuski numer 2007

Dodał: mic97

Po tym jak Maks odwołał tę rzecz, którą wyznał niani w drodze powrotnej z Paryża niania jest zdruzgotana. Sprawa pogarsza się jeszcze, kiedy Frania dochodzi do wniosku, że Maks nie traktuje jej poważnie ze względu na jej wygląd. Frania postanawia więc umówić się z niewidomym o imieniu Jacek by pokazać, że mężczyzna, który nie widzi może się nią zainteresować. Tymczasem Konrad za wszelką cenę próbuje dowiedzieć się czym jest ta rzecz, odwołana przez Maksa. Zuzia przygotowuje do szkoły referat o kobietach robiących karierę i wybiera za przykład Karolinę, co jest wielkim ciosem dla Frani. W końcu Jacek uświadamia niani, że spotyka się z nim tylko po to by odegrać się na Maksie. Odcinek kończy się sceną, w której Maks i niania godzą się i postanawiają zostać jedynie przyjaciółmi, po czym wpadają sobie w ramiona i całują namiętnie.
Obsada aktorska
Elżbieta Jarosik - Teresa Maj, matka Frani
Iwona Wszołkówna - Jola, koleżanka Frani
Jacek Braciak - Jacek
Waldemar Kotas - rzeźnik Paweł20:43 12602 20:43Niania S05E10 Ta rzecz 2007

Dodał: mic97

Maks Skalski z Karoliną organizują imprezę dobroczynną. Zaśpiewa na niej siostra Justyny Steczkowskiej - Magda, która świetnie potrafi ją naśladować. Spotkanie z Magdą okazuje się dla Frani wielkim przeżyciem. Małgosia, która marzy o samochodzie, namawia Nianię do udziału w konkursie Miss Turbo, w którym można wygrać auto. Jednym z zadań konkursowych będzie rajdowa jazda próbna. Frania, która dawno nie siedziała za kierownicą, postanawia podszkolić swoje umiejętności w Porsche Maksa. Podczas jazdy dowiaduje się, że będzie miała okazję odwiedzić Justynę Steczkowską w jej domu. Z radości traci panowanie nad autem, rozjeżdża zająca i popada w depresję. Złe samopoczucie nie przeszkadza Frani wziąć udziału w konkursie piękności, w którym fuksem zalicza kolejne konkurencje. Kiedy wsiada do samochodu, szykując się do sportowej jazdy, widzi wiszącą na lusterku tzw. zajęczą łapkę i dostaje ataku histerii. Maks chcąc pocieszyć Franię, zabiera ją do domu Justyny Steczkowskiej.
Obsada aktorska
Marcin Kwaśny - konferansjer
Adam Niedzielin - pianista
Magdalena Steczkowska - występuje w roli samej siebie
Ewa Wachowicz - występuje w roli samej siebie24:11 11187 24:11Niania S06E04 Miss Turbo 2007

Dodał: mic97

Frania dowiaduje się od Konrada o wizycie u Skalskich bogatej babki Maksa, Matyldy. Maks, bojąc się ewentualnej kompromitacji ze strony Frani, proponuje jej wolny weekend. Urażona niania wymusza na nim zmianę decyzji. Frania dowiaduje się od swojej matki, że umarł jej były narzeczony, Daniel Jarosiński. Panna Maj wybiera się na pogrzeb, gdzie spotyka wdowę i poznaje Roberta - geja, który opowiada jej historię swojego szczęśliwego, lecz niezalegalizowanego związku zakończonego śmiercią partnera. To skłania ją do przemyślenia relacji z Maksem. Udaje się po radę do matki, ale nie znajduje u niej oczekiwanego zrozumienia. Postanawia definitywnie rozmówić się z Maksem. Gwałtowna dyskusja kończy się rzuceniem posady niani i odejściem z domu Skalskich. Frania rozpoczyna nową pracę w dziale perfumeryjnym centrum handlowego. Konrad i dzieci nakłaniają Maksa do złożenia Frani wizyty i sprowadzenia jej z powrotem.
Obsada aktorska
Elżbieta Jarosik - Teresa Maj, matka Frani
Krystyna Rutkowska-Ulewicz - Apolonia, babcia Frani
Iwona Wszołkówna - Jola, koleżanka Frani
Marta Honzatko - sprzedawczyni
Anita Jancia - Andżelika Durska
Ryszard Kotys - pan Binderski, szef Frani
Barbara Krafftówna - babka Matylda
Wojciech Mecwaldowski - Robert24:21 11162 24:21Niania S06E06 Daniel nie żyje 2007

Dodał: mic97

Maks wraca do domu po imprezie odprowadzany przez młodą, atrakcyjną modelkę Patrycję, która próbuje go poderwać. Frania przyłapuje ich na pocałunku i robi Maksowi małżeńską awanturę. Doktor Młynarski tłumaczy jej, że Maks jest jej szefem, nie mężem. Frania podziwia Młynarskiego za jego mądrość, widzi go jednak przypadkiem w kinie dłubiącego w nosie. Jest zdegustowana i zwierza się Teresie. Ta mówi o wszystkim Maksowi, który, błędnie interpretując wydarzenia, myśli, że doktor obmacywał Franię. Skalski interweniuje u psychoterapeuty i okazuje się, że wyszedł na głupka. Teraz on robi Frani małżeńską awanturę. Karolinę rzuca narzeczony, więc prosi Konrada, żeby towarzyszył jej na rozdaniu nagród filmowych. Chce mu zapłacić, ale Konrad nie przyjmuje pieniędzy. Okazuje się, że dla obojga był to bardzo miły wieczór.
Obsada aktorska
Elżbieta Jarosik - Teresa Maj, matka Frani
Krystyna Rutkowska-Ulewicz - Apolonia, babcia Frani
Iwona Wszołkówna - Jola, koleżanka Frani
Mirosław Baka - psycholog Jerzy Młynarski
Sambor Czarnota - patologiczny kłamca
Katarzyna Glinka - Patrycja
Robert Zawadzki - sprzedawca22:39 11769 22:39Niania S06E09 Na mój nos 2007

Dodał: mic97

Maks daje Frani na Walentynki kartkę z głupim dowcipem. Teresa skarży się Frani, że babcia Apolonia znalazła sobie młodszego, 60-letniego faceta i chce za niego wyjść. Babcia z godnością odpiera ataki. Obrażona na Maksa Frania jedzie z matką do banku. Tam są świadkami napadu i, wraz z innymi klientami, zostają wzięte jako zakładniczki przez uzbrojonego bandytę. Apolonia przekazuje wszystkim informację, którą usłyszała w telewizji - w banku był napad i Frania z matką są zakładniczkami. Maks i Konrad śpieszą na pomoc. W banku Frania i Teresa bez przerwy gadają, co denerwuje nawet innych zakładników. Niania zagaduje bandytę, który opowiada jej o swoim smutnym życiu z gnębiącą go matką. Tymczasem pod bankiem zbiera się tłum gapiów, wśród nich są Maks z Konradem. Frania przekazuje policji żądania złodzieja, a ten w jej imieniu rozmawia z Maksem, na którego Frania jest obrażona. Policja podstawia bandziorowi limuzynę, której żądał. Teresa oferuje się, że pojedzie z nim, ale bandyta chce wziąć je obie jako zakładniczki.
Obsada aktorska
Elżbieta Jarosik - Teresa Maj, matka Frani
Krystyna Rutkowska-Ulewicz - Apolonia, babcia Frani
Iwona Wszołkówna - Jola, koleżanka Frani
Henryk Gołębiewski - policjant
Wojciech Kalarus - zakładnik
Ewa Kolasińska - zakładniczka
Sławomir Pacek - Czarek Marciniak
Maciej Mazur - występuje w roli samego siebie20:38 11397 20:38Niania S06E10 Napad na bank 2007

Dodał: mic97

Teresa wpłaca zaliczkę na dom emeryta w Sopocie. Frani wydaje się, że cieszy ją, że matka się wyprowadza. Nie może jednak spać. Maks wysyła ją do doktora Młynarskiego, który stwierdza, że Frania ma problem z odcięciem pępowiny. Frania początkowo zaprzecza, ale w końcu zdaje sobie sprawę, że nie zniesie rozłąki z matką. Aby ją pocieszyć, Maks namawia ją, żeby wyobraziła sobie choć jedną dobrą rzecz, która może z tej wyprowadzki wyniknąć. Frania wyobraża sobie intymną sytuację z Maksem, której w końcu nie będzie w stanie zakłócić Teresa. W Sopocie, do którego jadą na konkurs Miss 2008, odkrywają jednak, że przyszły dom Teresy w ogóle nie istnieje, deweloper jest oszustem. Teraz dla odmiany Frania jest zrozpaczona, że matka jednak się nie wyprowadzi, tym bardziej, że znowu zepsuła sam na sam Frani i Maksa.
Obsada aktorska
Elżbieta Jarosik - Teresa Maj, matka Frani
Krystyna Rutkowska-Ulewicz - Apolonia, babcia Frani
Iwona Wszołkówna - Jola, koleżanka Frani
Mirosław Baka - psycholog Jerzy Młynarski
Wincenty Grabarczyk - emeryt
Weronika Książkiewicz - Miss Opola
Agnieszka Maciąg - organizatorka konkursu Miss Polonia
Karolina Malinowska - Miss Pomorza
Piotr Siejka - deweloper20:30 12009 20:30Niania S07E01 Mama wyjeżdża 2008

Dodał: mic97